Skocz do zawartości
Forum

Metody na zaparcia


Gość Dagggggg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dagggggg

Witam! Jakie polecacie sprawdzone metody na zaparcia? Mam taki problem, że mimo zdrowego odżywiania i dużej ilości ruchu często cierpię na zaparcia, mam wzdęty, obolały brzuch. Jem dużo produktów zawierających błonnik, warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, do tego kupiłam Colon C i stosuje według zaleceń.. Nic nie pomaga.. Nadal mam tą przykrą dolegliwość. Jestem szczupła, a przez te epizody często wyglądam jak bym była w ciąży, wszystko przez ten wzdęty brzuch.

Odnośnik do komentarza

Za dużo błonnika w diecie może również być przyczyną zaparć. Ja oprócz pieczywa pełnoziarnistego, otrębów, płatków owsianych, owoców i warzyw, jem produkty mleczne typu jogurt naturalny, maślanka, kefir itp. a i jeszcze suszone śliwki. Kiedyś stosowałam Xenne i liść senesu. Na wzdęty brzuch naturalnych sposobów też szukam - obecnie pomaga mi Ulgix wzdęcia.

Odnośnik do komentarza

najważniejsze-zapobiegać

UNIKAJ :

GOTOWANEJ MARCHEWKI,
GOTOWANEGO BIAŁEGO RYŻU,
BANANÓW !!!
SOKU Z CYTRYNY,
PRZETWORÓW Z CZARNEJ PORZECZKI, JAGÓD
ZWŁASZCZA unikajmy !!!! CZEKOLADY, KAKAO,

POMAGAJĄ na 100% PRZY ZAPARCIACH:

-KAWA Z odrobiną mleka i cukru / najlepiej wypić połowę z kwadrans przed śniadaniem, i troszkę się poruszać przed wyjściem z domu :)

-CIEPŁA ALE NIE GORĄCA WODA wypijana na pół godziny przed posiłkiem małymi łyczkami
-DOJRZAŁE, MIĘKKIE OWOCE KIWi

-JOGURTY NATURALNE BIAŁE bez farbki, aromatów poziomkowych, egzotycznych śmieci i innych zagęstników

-ŚLIWKI SUSZONE ale nasz, tradycyjne, nie kalifornijskie z dużą ilością wody i znacznie mniejszą ilością blonnika

-JABŁKA, najlepiej umyte i jedzone ze skórką ok. 1h przed posiłkiem
-OTRĘBY

EFEKT GWARANTOWANY, JEŚLI ZASTOSUJEMY SIĘ
Pamiętajmy- nie musimy zrezygnować z banana jeśli zjemy tego dnia sporo warzyw i garść otrąb, ważne, aby wymienione składniki stosować w diecie w małych ilościach i rzadko

Odnośnik do komentarza

Probiotyki powinny pomóc. Sama stosowałam przez ok 2 tyg Lactoral i raz dziennie jadłam otręby i mi pomogło uregulować prace jelit. Warto też unikać fast foodów i stosować diete bogatą w owoce, warzywa i błonnik(ciemne pieczywo itp)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...