Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników wymazu z penisa


Gość ub...31

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem wymaz z penisa i wyniki sa nastepujace:
Dwoinki Neissera: nie wyhodowano
Leukocyty: 0-3 w polu widzenia
Nablonki: 0-4 w polu widzenia
Flora bakteryjna: Ziarniaki G+
Rzesistek pochwowy: nie stwierdzono
Drozdzyca: nie stwierdzono

Badanie robilem, bo u zony kiedys wykryto Candidia albicans(+++) kilkadziesiat kolonii w badaniu pochwy i szyjki macicy. Flora bakteryjna: obfita Gram (+). Potem w baaniu moczu stwierdzono u niej Escherichia coli (bakteriuria 10^6 CFU/ml). Zona leczyla drozdzyce, ale nigdy po kuracji nie zrobila ponownego badania. Pozniej byla w ciazy i zdecydowalismy nie walczyc z tym w obawie o zdrowie dziecka. Infekcja ukladu moczowego byla leczona antybiotykami.

Niestety zawsze po kontaktach mam problemy z penisem. Uczucie swiadu. Obecnie napletek jest wrazliwe. Mam uczucie jakby waty szklanej. Lekkie zaczerwienienie. Wenerolog nic nie stwierdza. Uwaza, ze wszystko jest OK. Przepisal mi Belogent w masci. Nie zastosowalem bo balem sie o komplikacje i nie chce sie leczyc metoda prob i bledow.
W przeszlosci mialem objawy klykcin konczystych leczone to bylo Condylina. Mialem kilka nawrotow, ale obecnie wyglada OK. Narzekam, czasem na swiad, badz lekkie pieczenie. Specjalista nic przy badaniu wizualnym nie stwierdza. Test na obecnosc wirusa HPV nigdy nie byl wykonany. Nosze sie z zamiarem zrobienia.

Caly czas szukam rozwiazania mojego problemu. Tym bardziej, ze nie chcialbym, aby stal sie on rowniez problemem mojej zony.
Co sie tyczy klykcin i ostanich wynikow wymazu z penisa to czy te wyniki nie sa powodem do dalszych badan? Podobno wirus HPV moze wywolac raka. Gdzies wyczytalem, ze obecnosc nablonkow moze byc objawem choroby nowotworowej. Czy nie nalezaloby zrobic dodatkowych badan w tym kierunku? Takze obecnosc leukocytow moze swiadczyc o infekcji bakteryjnej, czy ten Ziarniak G+ nie jest zagrozeniem?
Wiem, ze cos jest nie tak, ale trudno mi zdjagnozowac przyczyne. Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Nawracanie dolegliwości po każdym stosunku seksualnym może świadczyć o permanentnym zarażaniu przez partnerkę. Obecność leukocytów może świadczyć o stanie zapalnym. Niewielka ilość nabłonków w wymazie jest fizjologiczna. W przypadku podejrzenia występowania kłykcin należałoby wykonać badania w kierunku obecności wirusa. Powinieneś zaufać jednemu lekarzowi, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...