Skocz do zawartości
Forum

Rokowanie przy śpiączce niewiadomego pochodzenia


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko w poniedziałek zabrało moją mame pogotowie do szpitala w stanie śpiączki przeprowadzono badania krwi i moczu i nie wykazały one przedawkowanie alkocholu ani zadnych innych sybstancji trujących nie reaguje na zadne boćce i jest zaintubowana ponieważ w sierode w nocy zatrzymał jej sie oddech czy jest jakaś dla niej szansa przezycia bez skutków ubocznych. lekarze nie znaja przyczyny tej sytulacji dodając ma cukrzyce typu 2 ale przedawkowania insuliny tez nie wykryto. od tygodnia miała wymioty i straszne bóle głowy ze aż płakała leczyła sie na depresje, nadciśnnienie, oraz miała dwie próby samobójcze. prosze dac mi znac czy jest jakis dla niej ratunek. dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie da się określić ani rokowania ani tego jakie są możliwości leczenia, jeżeli nie jest znana przyczyna śpiączki. Na pewno jednak Pani mama powinna mieć wykonaną bardzo dokładną diagnostykę pod kątem zarówno kolejnej próby samobójczej jak i organicznych schorzeń, które takie zaburzenia przytomności mogły spowodować. Ze względu na wymioty i bóle głowy poprzedzające śpiączkę konieczne jest wykonanie diagnostyki obrazowej centralnego układu nerwowego. Dopiero jak znana będzie przyczyna możliwe będzie konkretne leczenie przyczynowe oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie jaka jest szansa na brak powikłań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...