Forum Zdrowie

Zawroty głowy i mroczki w oczach po nagłym podniesieniu się z miejsca

~kasia

~kasia

Witam! Mam taki problem, może nie wielki, ale jest ważny dla mnie.
Mam 14 lat, uczęszczam do 2 gimnazjum. Gdy długo siedzę, np. uczę się, czytam książkę, oglądam telewizje itp. i nagle wstanę przejde parę kroków to zciemia mi się przed oczami i tak jakbym wogole nic nie mogła robić, bo czuje że moje nogi i ręce stają się .... słabe. No można powiedzieć że jest to normalne i u ludzi czasami tak się dzieje.

Jednak 2 tygodnie temu, rano, moja mama mi prostowała włosy i siedziałąm na krzesle dobrą godzinę. Mama skonczyła a ja wstałam, (nie szybko, normalnie wstałam) zrobiłam krok i tak jak pisałam wczesniej, sciemniło mi sie, zakreciło w głowie wiec szybko chcialam z powrotem usiąść na to krzesło ale zamiast na krzesło upadłam na ziemię :P
Nagle czułam tak jakbym się obracała wokół siebie ( miałam zamknięte oczy) i cos krzyknęłam "czemu mi to zrobiłes?!" W tym pomieszczeniu siedzial tez moj tata.... myslal ze ja do niego to mowilam..... no ale ja nie mam pojecia czemu to powiedzialam.... [sama bylam zdziwiona] i na koncu taki metaliczny posmak mialam w ustach....

dosc czesto razy spotkala mnie w domu taka sytuacja tylko ze sie usiadłam lub kucnełam i było dobrze , szybko przeszlo, ale czułam znowu ten metaliczny posmak i mialam zdretwiale palce. Teraz to jedynie jak długo siedzę i sie tak przeciągnę wieczorem to mi sie zciemnia.

Pytanie. Czemu tak się dzieje ? Mam niedobór jakiś witamin ? Jak temu zaradzic ?

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Zasłabnięcia u młodych dziewcząt mogą mieć wiele przyczyn. Na podstawie krótkiego opisy w internecie niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości. Powtarzające się epizody omdleń po szybkim wstaniu z łóżka są wskazaniem do diagnostyki omdleń wazowagalnych. Wskazana jest wizyta u pediatry, który skieruje Cię na odpowiednie badania.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
muszka19

muszka19

ja mialam kiedys tak samo normalnie balam sie szybko zerwac z lozka albo z krzesla bo balam sie ze mi sie w glowie zakreci!!!!!!!!! okazalo sie ze mialam niedobor jakichs witamin!!!!!!! zrob morfologie!!!!!!!

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij