Skocz do zawartości
Forum

Co widać na tym rezonansie?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informacę, jakie nieprawidłowości lub struktury anatomiczne widać na dołączonych obrazach rezonansu magnetycznego głowy. Mam opis radiologa-neurologa dotyczący tylko mózgowia, który jest w całości w normie. Proszę o odpowiedź laryngologa, radiologa lub chirurga. Działy: Laryngologia, chirurgia, radilogia. Zdjęcia MRI: oi67.tinypic.com/nn7ho8.jpg

Odnośnik do komentarza

Niw kwestia w tym czy potrafi, tylko czy placówka medyczna zapłaciła mu za to. Miałam kiedyś robiony też rezonans i było widać podobne rzeczy tylko skala była mniejsza. Na zadane pytania otrzymałam odpowiedź, że rezonans nie służy do oceny zatok, ucha wewnętrznego, wyrostka sutkowatego itp. Oczywiście jest to nieprawda, ponieważ wystarczy wpisać mastoiditis MRI do google i doskonale widać, żę MRI może oceniać też tkanki miękkie pozostałej części głowy. Neurochirurg który widział tą płytę powiedział właśnie mastoiditis i torbiel w zatoce szczękowej - do analizy laryngologicznej. Jednak laryngolog u którego byłam tylko zajrzał do ucha i powiedział, że nie chce widzieć rezonansu, mimo, że 5 minut wcześniej zapłaciłam 200zł i mam dolegliwości związane z uchem od 11 miesięcy, które się nasilają. Leczyć tego jednak neurochirurg się nie podejmie bo to działka laryngologa i jego odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza

Tego nie wiem, ale na rezonansie głowy przysadka też jest odziwo opisana. Jako prawidłowa, prawidłowej wielkości.

Poza tym inny neurolog miał na podstawie tego MRI właśnie podejrzenie mastoiditis.

PS. Nie bądź złośliwy, bo prawda jest taka, że w Polsce błędne diagnozy są dosyć częste.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie warto kontynuować tej dyskusji. Neurolog i neurochirurg tam coś widzą, z tamten nawet na płytę nie chciał spojrzeć.

Dodam, że chirurdzy, w tym neurochirurdzy mają obycie w czytaniu rezonansów, RTG, tomografii itp., bo to podstawa do zaplanowania operacji.

Mam więc podstawy by nie ufać temu laryngologowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...