Skocz do zawartości
Forum

Problemy z oddawaniem moczu, przyjmowanie Doksazosyny (Kamiren)


Gemillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytania co do przyjmowania leku Kamiren. Przepisał mi go lekarz na podstawie wywiadu i badania urodynamicznego, które wykazało urodynamiczne osłabienie czynności skurczowej wypieracza. Mam problemy z oddawaniem moczu, bóle w okolicach krocza i nie odczuwam żadnej przyjemności z seksu. Choruję na chorobę Crohna i z tego co mi doktor powiedział, te wszystkie objawy są nią spowodowane i można je załagodzić farmakologicznie.

Pan doktor przepisał mi od razu dawkę 4mg, a z tego co wyczytałem na ulotce i w internecie zaczyna się leczenie stopniowo od dawki 1mg. Mimo to, wziąłem 4mg i bardzo tego żałuje bo takiej jazdy nigdy nie miałem i tyle objawów naraz. Obudziłem się 2 godziny po wzięciu leku, z przyśpieszonym biciem serca, dusznością, gdy poszedłem do łazienki się wysiusiać mało brakowało i bym zemdlał, miałem potworne oszołomienie w głowie, szum w uszach, bóle w okolicach serca i klatki piersiowej, ból brzucha i głowy, bezsenność i pobudzenie, metaliczny smak w ustach).

Pojechałem się skonsultować z prowadzącym mnie doktorem i powiedział żebym przeciął tabletkę na pół, wtedy będzie 2mg. Zapytałem się co jeśli po 2mg nadal będą takie objawy, to powiedział żebym wyrzucił lek do śmieci i usiłował mnie przekonać, że mniejszych dawek nie ma niż 2mg, pewnie dlatego że był zajęty i nie miał czasu na wypisanie mi recepty. Problem w tym że na ulotce jest napisane, żeby połykać tabletki w całości.

Byłem u lekarza rodzinnego, który przepisał mi 2mg. Ale po 2mg było podobnie, zmierzyłem sobie tym razem ciśnienie i spadło do 75/60, dlatego postanowiłem kroić tabletki 2mg na pół. Objawów jak na razie brak po tygodniu stosowania, oprócz krwotoku z nosa. Czy biorąc połowę tabletki może ten lek nie działać tak jak należy i dlatego nie odczuwam żadnych objawów? Czy ten lek jest w ogóle bezpieczny, gdy występują takie objawy w większych dawkach? Boje się go przyjmować, wiem, że niektóre z tych objawów są wymienione w ulotce ale no kurcze to mnie przeraża, żeby się budzić w nocy w takim stanie i nie móc spać do 15 godziny następnego dnia, biorąc zalecaną przez mojego lekarza dawkę.

Czy kontynuować branie pół tabletki 2mg, jeżeli jest wszystko ok? Zależy mi na tym, żeby się wyleczyć z tych objawów. Czy mam zmienić lekarza??

Odnośnik do komentarza

Miałem nadzieję, że wypowie się tutaj jakiś lekarz. Na mojego urologa nie mam raczej co liczyć, bo nawet nie chciał mnie wysłuchać, jak się z nim skonsultowałem. Chyba że znów pójdę do niego prywatnie i zapłace za wizytę kolejne 250zł, ale nie zamierzam wydawać pieniędzy w błoto... Lekarz rodzinny też machnął ręką.

Odnośnik do komentarza

~mgmg
Zadaj pytanie po naciśnieciu 'zapytaj lekarza' z czerwonym krzyżykiem powyżej.
Tutaj nie piszą lekarze albo bardzo rzadko.

Dzięki mgmg, już tak zrobiłem ale niestety zero odpowiedzi, poza tym w 500 znakach ciężko było mi się zmieścić :D no cóż, jedyne co mogę zrobić to wykupić 1mg i zastosować się do ulotki. Bo słuchając się "lekarzy", prędzej w grobie wyląduje od końskich dawek i porad żeby kroić tabletki, których sie nie powinno kroić ;) A wybrałem najdroższego i podobno najlepszego... ale niestety jak widać to o niczym nie świadczy, tylko hajs sie liczy a zdrowie pacjenta ich nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...