Skocz do zawartości
Forum

O czym świadczy niski poziom żelaza i bilirubiny całkowitej?


Gość Nataszka86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nataszka86

Witam, Mam 24 lata, jestem w 18 tygodniu ciazy. Miesiac temu robilam badanie zelaza i wyszlo 62ug/dl (gdzie norma podana przez labolatorium wyniosla 60-180). Lekarz stwierdzil, ze na tym etapie ciazy jest juz za niska i zlecil przyjmowanie tabletek zwiekszajacych poziom zelaza we krwi  dodatkowo zazywam witaminy dla kobiet w ciazy  w ktorych rowniez znajduje sie zelazo. Zelazo dodatkowo zazywam z wit C, alby lepiej sie wchlanialo. Jesli chodzi o badania krwi to sa raczej w normie i zadna z nich nie jest raczej przy dolnej granicy normy (nawet HGB wynosi 12,6 wiec nie najmniej) Kilka dni temu robilam badania bilirubiny calkowitej, bezposredniej, AspAT i ALAT Wszystkie procz BILIRUBINY calkowitej i bezposredniej wydaja mi sie prawidlowe Bilirubina calkowita 0,30mg/dL (przy normach 0,3 - 1,2) Bilirubina bezposrednia 0,06 mg/dL (normy 0-0,20) AspAT 19 (5-31) ALAT 13 (5-34) Czy niski poziom bilirubiny moze miec cos wspolnego z niskim poziomem zelaza? Czy moze to w jakis posob zaszkodzic mojemu dziecku? Co jeszcze moge zrobic aby zwiekszyc poziom zelaza? (jem b duzo posilkow zawierajacych zelazo)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...