Skocz do zawartości
Forum

Jak wygląda badanie u okulisty


Gość jużpraktycznieślepa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jużpraktycznieślepa

osoby noszącej soczewki? Osatni raz byłam u okulisty bardzo dawno i wtedy zostałam nauczona jak wkładać/zdejmować soczewki.. No i potem już nawet nie byłam na żadnej wizycie tylko kupowałam soczewki. Dlaczego? Bo boję się okulisty. Niektórzy unikają dentysty, ja unikam okulisty..Mam bardzo słaby wzrok i odczytywanie tych liter z tablicy czy badanie ile mam dioptrii było dla mnie zawsze przerażające i dołujące. Wiem, że to nieodpowiedzialne. W każdym razie od jakichś 5 lat nie byłam a teraz muszę iść, bo obecne soczewki już są za słabe.. Noszę jakieś -6.. Badanie te parę lat temu miałam i wyszło mi, że mam -8.. Jestem przerażona, że teraz wyjdzie mi -10 albo wyżej.. Właściwie jestem prawie pewna, że tyle wyjdzie..Chciałam zapytać jak wygląda badanie, czy będe musiała zdejmować soczewki i będzie to tradycyjne odczytywanie/ nakładanie szkieł + badanie na maszynie czy jak? Czy powinnam mieć okulary i iść w okularach? Do to nie mam żadnych dokumentow ile mam dioptri, żadnego rejestru tej wady oprócz tego co sama wiem. Do tego boję się, że okulista będzie mnie bardzo ochrzaniał za moją nieodpowiedzialność..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...