Skocz do zawartości
Forum

Jaka jest opinia lekarzy na temat usuwania guzów mammotomem?


Gość Judyta936

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Judyta936

Jaka jest opinia lekarzy na temat usuwania gruczolakowłókniaków mammotomem?
Mam w piersiach trzy gruczolakowłókniaki wielkości każdy po 1 cm do tego torbiel wielokomorową. Boje się czy ten zabieg jest bezpieczny. Czy lepiej nie usuwać ich?

Proszę o radę.
Judyta

Odnośnik do komentarza

JA też je mam, dokąłdnie 1. Mi lekarz powiedział by się badać co pół roku i na razie zaczekać. Bo podejść do usuwania gruczolakowłókniaków jest kilka, jedni chcą je usuwać od razu, inni są bardziej zachowawczy. Najlepiej iść do kilku lekarzy, ja ze swoim byłam u dwóch, więc miałam dwie opinie

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza
Gość Judyta936

Ja byłam już u trzech specjalistów. Pierwszy powiedział żebym nic nie robiła tylko badała się sama i kontrolnie co pół roku wykonywała usg piersi. Ta lekarka nawet nie chciała zrobić biopsji. Druga lekarska skierowała mnie od razu do chirurga onkologa gdzie prawdopodobnie będę miała biopsję mammotomiczną bądź od razu usuną guzy mammotomem ale są spore kolejki więc na ten zabieg muszę czekać miesiąc. Natomiast trzecia lekarka zrobiła mi od razu na pierwszej wizycie biopsję z jednego guza i jutro jadę po wynik. Boję się mam nadzieję, że to gruczolakowłókniak. Jeśli okaże się, że to guz łagodny nie wiem czy godzić się na zabieg mammotommem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...