Skocz do zawartości
Forum

Tonik antybakteryjny na cerę trądzikową


Gość Aduś12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Posiadam cerę trądzikową,mam wypryski,postanowiłem zacząć używać toniku "Ziaja Med tonik antybakteryjny,trądzik,łojotok". I ku mojemu zdziwieniu skóra zaczęła się robić strasznie tłusta i zaczęły pojawiać się nowe wykwity. Nie wiem o co mam zrobić czy odstawić ten specyfik, czy też ten stan minie?

Odnośnik do komentarza

Nie baw sie samemu, zapisz sie do dermatologa. Może w między czasie, czekajac na wizytę! używaj płynu micelarnego?? Toniki z tego co wiem używa się "na koniec" juz po oczyszczeniu twarzy, aby zamknęły pory i przywróciły właściwe ph skórze. Płyn micelarny to jest takie 3 w 1- zastępuje płyn do demakijażu, tonik, żel do mycia. Pł. micel z tych które do tej pory stosowałam,a troche ich było są na pewno łagodniejsze od żeli. Ziaja też ma w swojej opfercie- Oliwkowy cena ok. 7-10zł i Sopot (który mam obecnie;) ok 6-10zł.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się jak często w ciągu dnia stosujesz ten tonik? W przypadku cery tłustej, trądzikowej oraz skłonnej do łojotoku - trzeba bardzo ostrożnie dobierać kosmetyki pielęgnacyjne.

Kosmetyki te powinny regulować wydzielanie sebum, ale nie mogą one doprowadzić do zbytniego odtłuszczenia skóry, gdyż to może spowodować nasilenie wydzielania sebum oraz nasilenie zmian skórnych.

Tonik, który stosujesz ma bardzo dobry skład. Co więcej, nie zawiera alkoholu. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że być może stosowałeś go zbyt często.

Skórę trądzikową - wbrew powszechnie krążącym opiniom - myjemy dwa razy dziennie (rano i wieczorem). To samo tyczy się stosowania toniku. Zbyt częste stosowanie tego rodzaju kosmetyku może nasilić wydzielanie sebum, gdyż skóra otrzymuje sygnał, że należy zintensyfikować jego produkcję i uzupełnić ubytki.

Dobrze by było skonsultować się z dermatologiem, który dobierze odpowiednie preparaty do codziennej pielęgnacji ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...