Skocz do zawartości
Forum

maseczki owocowe


Gość zuzakalina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zuzakalina
Witam,
co sądzicie o maseczkach na twarz w formie "rozciapcianych" owoców?:) Można je łączyć z miodem, jajkiem, jogurtem, olejkami roslinnymi itd.
Wiele ostatnio czytałam dobrego na temat takich masek. Sama natura itd. Czy stosujecie takie kosmetyki? Macie jakieś sprawdzone receptury?
Odnośnik do komentarza
Gość zuzakalina
Banany z miodem fajnie mi robią na twarz. Nawilżają. Polecam:)
Czasem do bananów dodaję jakiś olejek, arganowy, albo zwykłą kuchenną oliwkę, albo kokosowy, z kiełków pszenicy, właściwie dodaję olejek jaki aktualnie mam.
Ty masz jakieś sprawdzone receptury na maseczki? Bo ja wlaściwie wszystko wymyślam i co mi przyjdzie do głowy to mieszam ;) Ale to trochę eksperymenty i nie do końca wiem, czy mi to nie zaszkodzi :smilewinkgrin:
Odnośnik do komentarza
Gość zuzakalina
Co do maseczek z miodem to na pewno trzeba mieć DOBRY miód, tzn z konkretnej pasieki, a nie jakiś typu "mieszanka miodów z UE".
Ja do tej pory też kupowałam maseczki gotowce, ale po przeczytaniu skladników i rozszyfrowaniu znaczenia "wymiękłam" :o Zresztą to samo dotyczy kremów i wszystkich innych kosmetyków.... Więc chociaż te maseczki zmienię na naturalne.

Wymyśliłam też sobie maseczkę z truskawek, dodałam zwykłą oliwkę i.... niby efekt "po" fajny, ale czy to rzeczywiście coś daje...:rol:
Odnośnik do komentarza
Lubię i stosuję maseczki z planet spa avon, stosowałam już kilka i jestem bardzo zadowolona z efektów , polecam błotną i z czarnym kawiorem, tak te najbardziej przypadły mi do gustu bo mam po nich skórę wygładzoną i świeżą :))
Odnośnik do komentarza
Nawilżająca do cery normalnej

Garść owoców dzikiej róży gotuj 5 minut. Przestudź, dodaj łyżkę miodu i odrobinę mąki owsianej. Wyrób na gładką masę i nałóż na twarz. Zmyj
chłodną wodą po 15 minutach.

Oczyszczająca do cery tłustej z zaskórnikami

Zalej wrzątkiem 3–4 łyżki płatków owsianych. Przestudź, dodaj łyżkę miodu i 4 rozgniecione śliwki (bez skórki). Ledwo ciepłą nałóż na twarz. Po 20 minutach zmyj ciepłą wodą.

Odżywcza do cery suchej

Kilka kropli soku porzeczkowego zmieszaj z łyżeczką miodu, łyżeczką oliwy z oliwek i zółtkiem kurzego jajka. Natychmiast nałóż na twarz. Zmyj po
20 minutach.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...