Skocz do zawartości
Forum

Jaki krem ochronny na słońce?


Gość Kuseczek

Rekomendowane odpowiedzi

Istotne znaczenie przy wyborze kosmetyku z filtrem odgrywa fototyp skóry, jej rodzaj , a także obszar w obrębie którego będzie ten produkt stosowany.

Według klasyfikacji Fitzpatrica rozróżniamy 6 fototypów. W przypadku każdego z nich różni się karnacja, reakcja skóry na działanie promieniowania UV oraz wygląd opalenizny. W zależności od fototypu zalecane są różnorodne filtry słoneczne.

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
A jaki jest Twój naturalny kolor włosów oraz oczu? Istotne jest również to czy po kontakcie ze słońcem Twoja skóra zawsze reaguje oparzeniem czy raczej zdarza się to sporadycznie? Czy opalasz się na, tzw. "raczka"?

mam naturalnie rude włosy :), a oczy jasnobrązowe. no niestety zazwyczaj po wystawieniu skóry na słońce jestem właśnie czerwona jak ten raczek. nigdy nie miałam pięknej złocistej opalenizny :(

Odnośnik do komentarza

~Kuseczek
kosmetolog Joanna Hirszler
A jaki jest Twój naturalny kolor włosów oraz oczu? Istotne jest również to czy po kontakcie ze słońcem Twoja skóra zawsze reaguje oparzeniem czy raczej zdarza się to sporadycznie? Czy opalasz się na, tzw. "raczka"?

mam naturalnie rude włosy :), a oczy jasnobrązowe. no niestety zazwyczaj po wystawieniu skóry na słońce jestem właśnie czerwona jak ten raczek. nigdy nie miałam pięknej złocistej opalenizny :(

Zdecydowanie masz fototyp I. Do tej grupy zaliczamy osoby o bardzo jasnej, wręcz porcelanowej karnacji, których włosy mają odcień blondu bądź rudego. To, że źle reagujesz na słońce dodatkowo potwierdza, którym fototypem jesteś, bo przy I charakterystyczna jest zła tolerancja skóry na działanie promieniowania UV i częste oparzenia. Powinnaś stosować kosmetyki ochronne o najwyższym współczynniku ochrony SPF50+

Odnośnik do komentarza

~Kuseczek
a jak rozpoznać własny fototyp?? mam skórę mieszaną, raczej jasną…

Wybierając kosmetyk ochronny do twarzy zwróć uwagę na to, aby posiadał on lekką konsystencję fluidu. Produkty te są idealne dla cery mieszanej, bo nie pozostawiają na jej powierzchni tłustej warstwy. Do ciała możesz wybierać balsamy, kremy lub spray’e ochronne :)

Odnośnik do komentarza

adam571
Czy krem z filtrem 6 to za mało na początek wakacji i opalania??czy to w ogóle coś daję??

Krem z filtrem SPF 6 niestety nie zapewnia skórze żadnej ochrony przeciwko promieniowaniu UV. Najniższy współczynnik, który zapewnia skórze dostateczną protekcję to SPF 15. Niemniej jednak, faktor ochronny powinniśmy dobierać do indywidualnego fototypu skóry i często powinien on być wyższy niż SPF 15.

Odnośnik do komentarza

~MiaMiaMia
A ja mam ciemne włosy i skórę, która bardzo szybko opala się na oliwkowy odcień. Czy filtr SPF 10 tutaj nie będzie wystarczający?? Boję się, że przy 15 nic się nie opalę.

Niestety kosmetyk ochronny o współczynniku równym SPF 10 to nadal za mało. Tak jak wcześniej wspomniałam - 15 stanowi tę niższą, średnią ochronę, która jednak chroni naszą skórę przed wpływem promieniowania UV. Niemniej jednak, kremy z filtrem SPF 15 są polecane przy III fototypie skóry i powyżej, a w naszym kraju zazwyczaj występują fototypy I i II.

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

Ja stosuję zwykle SPF 30, najlepiej u mnie sprawdzają sie filtry mineralne, ostatnio też gdzieś słyszałam, że dla skóry są znacznie zdrowsze niż te chemiczne. W tej chwili mam tylko krem ochronny phenome na twarz, ale przed urlopem kupię jeszcze balsam do ciała, również SPF 30

Odnośnik do komentarza

~osmiornica
Ja stosuję zwykle SPF 30, najlepiej u mnie sprawdzają sie filtry mineralne, ostatnio też gdzieś słyszałam, że dla skóry są znacznie zdrowsze niż te chemiczne. W tej chwili mam tylko krem ochronny phenome na twarz, ale przed urlopem kupię jeszcze balsam do ciała, również SPF 30

Filtry mineralne są polecane dla skóry wrażliwej, gdyż w tym przypadku jest mniejsze ryzyko wywołania podrażnienia na skutek ich działania. Warto jednak wiedzieć o tym, że najskuteczniejszą formę ochrony przed promieniowaniem UV stanowią preparaty zawierające w składzie zarówno filtry chemiczne jak i mineralne.

Odnośnik do komentarza

Polecam wam naturalne filtry, chemia niebardzo jest dobra dla skóry a naturalne filtry skutecznie chronią przed UV. Ja stosuje włoski krem na dzien POMIDORO na lato z Pachnącej Krainy , zawiera ochronne naturalne filtry z olejku z pestek pomidorów , nie jest tłusty, idealnie sie wchłania i nie powoduje wysuszenia skóry po nawet mocnym opalaniu. Jestem wielka fanką opalania i potrafię nie schodzić ze słonca godzinami i pomidoro bardzo fajnie mi ochrania skóre. Ma tez oksydanty  w sobie więc działa antystarzeniowo - to jak ktos sie lubi opalać a bi szybkiego starzenia skóry ?  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...