Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od masturbacji


Gość Gosc20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że tutaj są osoby, które mają o wiele większe problemy, ale miałbym prośbę do osób, które mogłyby mi pomóc. Czytałem o tym wiele, przeważnie było napisane, żeby znaleźć hobby, zainteresowania, ale to i tak nic nie daje. Gdy idę do łazienki to i tak to chce mi się zrobić. Z osobą dorosłą też nie chcę rozmawiać, nie lubię takich sytuacji. Ale chciałbym się o to was zapytać. Masturbuję się co około 3 dni, czasem mam momenty, że codziennie raz. Jestem dosyć młody i nie chciałbym mieć problemów w przyszłości z partnerką.

Chciałbym wiedzieć jak z tym walczyć i czy to prawda, że to jest złe. Niektórzy piszą, że to normalne.

Odnośnik do komentarza

Witaj Nieważne.
Sama w sobie masturbacja nie jest niczym złym. Jest to jeden ze sposobów zaspokajania popędu płciowego. Jeśli nie uzależniamy od niego całego swojego życia oraz relacji z innymi osobami to nie jest groźna. Samozaspokajanie się jest dość powszechne u osób nie mających stałej partnerki seksualnej, jest rodzajem substytucji. Jeśli podejrzewasz, że masturbacja w Twoim przypadku zaczyna być problemem i odczuwasz symptomy uzależnienia, możesz umówić się na wizytę do specjalisty seksuologa. Nie jest to na pewno powód do wstydu a tym bardziej wizyta nie jest rzeczą groźną, a wręcz przeciwnie, może pomóc. Powszechnie uważa się, że intensywne uprawianie sportu zmniejsza potrzebę masturbacji .

Odnośnik do komentarza

Mam problemy z masturbacja, uzależniłem sie od niej i staram się z nią walczyc ale niezawsze mi sie to udaje.
Mam pytanie do jakiegos specjalisty .
Mam 20 lat , mam problemy z powstrzymywaniem się od masturbacji , czesto biegam lub cwicze jesli mam czas, czasami niemoge powstrzymac sie od masturbowania , czesto w tyg jesli niemoge sie powstrzymac zdarza sie to kilkakrotnie , walcze z tym od dawna .
Czy przez to mogę miec jakie sproblemy zdrowotne ?. PROSZE O POMOC !

Odnośnik do komentarza

Do Gość20: Z tego co opisujesz faktycznie możesz być uzależniony od masturbacji, a to może prowadzić do problemów z wytryskiem, a także do braku odczuwania przyjemności podczas stosunku z kobietą, a także prowadzić do wyrzutów sumienia, a przez to zamknięcia się w sobie. Leczenie tego uzaleznienia odbywa się pod okiem specjalisty, a więc musisz zgłosić się do psychologa bądź seksuologa i rozpocząć terapię. Więcej o uzależnieniu od masturbacji możesz przeczytać pod linkiem:
Uzależnienie od masturbacji

Odnośnik do komentarza

Niedawno udalo mi sie nierobic tego przez blisko 2 miesiace , potem znow zaczalem , narazie z tym walcze , juz chce to do konca zwalczyc , moze lekiem na te moje problemy jest poprostu znalezienie sobie dziewczyny ?
do psychologa to raczej niemam zabardzo po co isc , narazie walcze z tym sam , jesli bedzie zle to sie umuwie na wizyte .

Odnośnik do komentarza

Witam, mianowicie chcialbym zapytac o bardzo nurtujaca mnie mys, przegladalem to forum dosc uwaznie jak rowniez szukalem innych materialow na ten temat mianowicie chodzi o masturbacje.
od jakiegos tygodnia uswiadomilem sobie ze jestem uzalezniony, mam 29 lat i robie to w miare regularnie od 14 roku zycia. Od 5 lat jestem w zwiazku z kobieta uprawiam z nia sex w miare regularnie przy czym i tak sie masturbuje. Moj problem polega na tym ze oststanio moja kobieta przestaje mnie podniecac bardziej stymuluja mnie filmy lub sex online, zauwazylem tez zeod pewnego czasu nie moge doprowadzic sie do wytrysku. Kiedys uczylem sie wstrzymywac wytrysk zeby przedluzyc moje spolzycie. Czuje ze potrzebuje fachowej rady ktora spowoduje u mnie zaprzestanie masturbacji wydaje mi sie ze w tym wieku to juz nie wypada pozatym chcialbym wiecej spolzyc z moja partnerka prosze o pomoc! Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...