Skocz do zawartości
Forum

Czy warto brać leki z grupy SRRI?


Gość marrtka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od sierpnia lub wrzesnia 2003r do maja 2012r brałam Bioxetin 20mg raz na dobę, w maju zaczęlam brać Seronil 10mg a w sierpniu tylko 5mg.. na początku września odstawilam lek calkowicie..
Niestety po ok 3 tygodniach ze wzgledu na zle samopoczucie zaczelam brac seronil 10mg i biorę do teraz (ponad 30dni)... Czuję się okropnie..ciągle mam wrazenie się się uduszę, wdycham i ziewam, jest mi słabo, mam obniżony nastrój... Czy to minie przy tak malej dawce/ czy musze wrocic do 20mg fluoksetyny? czy nie byloby lepiej w ogole odstawic leki i zaczac tolerowac objawy nerwicy ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przyjmuje się, że jeśli objawy nie osłabią się w przeciągu 3-4 tygodni należy zwiększyć dawkę leku. Jednak nie powinnaś robić tego na własną rękę. Ja radziłabym Ci skonsultować dawkę leków lub ewentualnie ich zmianę z psychiatrą. Warto także zapytać o możliwość psychoterapii.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

...ale czy warto wciąz przyjmować fluoksetynę? Jak długo można ją przyjmować? to juz ponad 9lat!
Przy długotrwałym stosowaniu czułam się doskonale..a teraz przez to odstawienie i ponowne zażywanie cały mój świat się załamał..znowu..
może powinnam była przetrzymac zle samopoczucie po odstawieniu i nie poddac sie tak szybko?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...