Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie nastolatka od marihuany


Gość ma...34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i mam porblem z marihuaną. Palę juz od około 6 miesięcy i ciągle mnie do tego ciągnie. Kiedy chcę sobie zrobić przerwę nie moge, ponieważ przyzwyczaiłem sie do zażywania konopiI. Boję się że może to popsuć moją przyszłość. Zmieniłem się bardzo od czasu kiedy nie paliłem, prawie nie rozmawiam z rodzicami, przestałem sie uczyć żadko jestem w domu.Czy moje zachowanie może sie zmienić na takie jak wcześniej, gdy przestanie palić marihuanę?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że palenie marihuany może zepsuc Twoją przyszłośc, nie tylko może narobić Ci problemów zdrowotnych, ale także może sprawić, że opuścisz się w nauce będziesz miał problemy z pamięcią, koncentracją, moga pojawić się lęki. Tak naprawde to, jak żyjesz teraz kiedyś odbije się na Twojej przyszłości. Jesteś młody, jestes nastolatkiem, rozwijasz się, kształtujesz, dojrzewasz, a marihuana moze to blokowac albo w jakis sposob opóźniać, osłabiac. Musisz miec tego świadomość. Marihuana zmienia ludzi, nie sa już tacy jak kiedyś. Jesli chcesz być zdrowym mężczyzną, dojrzewać, być bystrym chłopakiem bez problemów natury psychicznej i oczywiscie zdrowotnych, powinienes zerwać z marihuana. To co piszesz, że ciągnie Cię do tego może świadczyć o tym, że jesteś uzalezniony. Powinieneś proozmawiac z rodzicami, powiedziec szczerze o swoich problemach i powinienes pójść do psychologa aby dzięki terapii zerwać raz na zawsze z uzaleznieniem. Musisz przyznac się do swojego błedu i naprawić go im wcześniej tym lepiej!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mimo tego, że konopie indyjskie uchodzą za narkotyk "rekreacyjny", nieszkodliwy, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że tak nie jest! Palenie marihuany powoduje szereg konsekwencji zdrowotnych.
Marihuana zawiera szereg substancji rakotwórczych, podrażnia układ oddechowy - zapalenie oskrzeli, bóle gardła, astma są najczęstszymi powikłaniami jej palenia. Ponadto osoby uzależnione mają zaburzenia snu, występuje u nich apatia i brak motywacji do działania, zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi, problemy z uczeniem się, myślenie magiczne, obniżenie zdolności rozwiązywania nawet prostych problemów. Uzależnieni charakteryzują się także znacznym zmniejszeniem zainteresowań, zobojętnieniem uczuciowym.
Ponadto mogą również wystąpić zaburzenia psychotyczne: depersonalizacja, urojenia prześladowcze, lęk, omamy oraz zaburzenia orientacji.
Twoje zachowanie zmieni się, jeśli przestaniesz palić. Dlatego jak najszybciej poproś rodziców o pomoc i zgłoś się do psychologa, gdyż marihuana powoduje silne uzależnienie psychiczne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...