Skocz do zawartości
Forum

Stres i strach przed nowymi znajomościami po mobbingu w pracy


Gość trzeba

Rekomendowane odpowiedzi

straciłam jakiś czas temu prace, która była stresująca, był mobbing. Chciałam jakoś zacząć wracać do świata ludzi, poznawać nowe osoby, tym czasem boję się spotkać na zwykłe spotkanie z internetu.
Nie chcę się wpakować niechcący w bliską relację z mężczyzną.

Zwlekałam z powrotem na terapię a teraz jest pasztet.
Nie sądziłam, że to będzie dla mnie taki stres.

Odnośnik do komentarza

nie bój sie wysłąc cv, moze brakuje Ci asertywnosci moze boisz sie wyrazic wlasne zdanie i dlatego ludzie to wykrozystują? nie boj sie tego, nikt nie moze naruszac Twojej godnosci przez mobbong, nie boj sie wyrazac zdania, stawiaj argumenty. Musisz sie tego nauczyc bo inaczej ludzie beda Cie wykrozystywac a Ty coraz bardziej bedziesz sie bala jakichs rozmow czy decyzji

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

nie wiem co robić tak się boję, że w tej pracy też będę ubezwłasnowolniona, będę zarabiać najmniej w zespole, mieć największą odpowiedzialność. I nie poradzę sobie z sitwą, która potrzebuje kozła ofiarnego.
Godzina zakończenia pracy też w mojej pracy nie była znana, każdego dnia.
A ja nie chciałam porzucić pracy i trwałam tam. Nawet jak miałam zwolnienie czy wolny dzień to nasyłano na mnie koleżanki, żeby dzwoniły do mnie i robiono mi za plecami koło d....

Odnośnik do komentarza

no własnie, w domu byłaś krytykowana i zżyłas się z tym, pozwoliłas innym na to, bo to zburzyło Twoją wewnętrzną siłe wydaje Ci sie ze kazdemu wolno Cie krytykowac i rozkazywac a to nie prawda. Pomysl moze nad rozmowa u psychologa zeby jakos nabrac wiary w siebie i nauczyc sie asertywnosci bo ludzie Cie wykorzystaja tak ze bedziesz zalowala tego!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przeżycia ofiar mobbingu często porównuje się z przeżyciami osób po różnego rodzaju katastrofach. Mobbing może powodować u jego ofiary zaburzenia lękowe, depresje reaktywną a także zespól stresu pourazowego. Dlatego koniecznie powinnaś powrócić na terapię, by pozbyć się lęku i odbudować zaufanie do ludzi i świata. Warto także byłoby rozwijać asertywność.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...