Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być nerwica?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Od końca sierpnia czasem czuje słabość w mięśniach. Nie zmniejsza to wydolnośći fizycznej, ale jest bardzo irytujące. Najgorzej jest, kiedy wstanę z łóżka albo się zdenerwuję. Po treningu całkowicie ustępuje, ale rano jest to samo. Też od zawsze kiedy pamiętam, po wstaniu kręciło mi się w głowie i robiło ciemno przed oczami, czułem też podobną słabość, ale zawsze przechodziło po paru minutach i nie wracało. To może być nerwica? Dodam, że mam 14,5 roku.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Na podstawie powyższych objawów nie można postawić diagnozy nerwicy. Osiowym objawem nerwicy jest lęk. Ty nic nie wspominasz, byś doświadczał stanów lękowych. Natomiast słabość w mięśniach, zawroty głowy, ciemność przed oczami w czasie gwałtownego wstawania z łóżka świadczy o reakcji wazowagalnej. Polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych oraz zwolnieniu częstości akcji serca, co doprowadza do spadku ciśnienia tętniczego krwi wskutek zmiany pozycji ciała, najczęściej pionizacji. Jest to reakcja fizjologiczna, zupełnie normalna i nie wymaga leczenia. Możesz być spokojny. Jeśli niepokoi Cię zmęczenie, możesz ewentualnie zrobić przynajmniej podstawowe badania (krew, mocz).
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość mmmmmtgr

Dziękuje za pomoc. Co do tej słabości itd, to wychodzi, że mam łagodną anemię, więc proszę o porady co jeść. Ostatnio też mam dziwną ochotę na surowe mięso i krew, więc podejrzewam, że to z niedoboru żelaza. Żadnych środków farmakologicznych nie uznaję, więc proszę o nich nie pisać. Chodzi mi o produkty spożywcze. Po jedzeniu tego mięsa, bardzo się poprawiło, lepiej się koncentruję, mam już większą siłę w mięśniach ale jeszcze nie całkiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...