Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia a terapia


Gość kaka84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zdiagnozowane zaburzenia depresyjno-lękowe z autoagresja w tle.Do tego dochodzą myśli samobójcze. Jestem pod opieką psychiatry i psychologa. Moje pytanie dotyczy terapii czy powinnam jej zaprzestać lub zmienić terapeutę. Wizyty z terapeutą są raz w miesiącu -co mi już nie odpowiada, gdyż uważam aby był jakiś efekt musiałyby być raz w tygodniu, opcji jednak takiej niema gdyż są one na NFZ. Drugi minus to sposób rozmów. Moje napomkniecie problemu, wtedy długa wypowiedź terapeuty o sprawach z mojego punktu nie interesujących mnie. W ogóle jakieś niepotrzebne przykłady. Czasami nie jestem wstanie przerwać a tym samym ucieka mi czas i wracam z terapii zdołowana,ze znowu nie powiedziałam tego co chciałam:( Zależy mi na przepracowaniu pewnego problemy z dzieciństwa śmierci ojca, oraz obecnej sytuacji samookaleczeń i myśli samobójczych. Do tego cały czas jestem bezradna z problemami. Prosiłabym o poradę w jak mam się zachować w takiej sytuacji? Zrezygnować z terapii, zmienić terapeutę? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Powiedz swojemu terapeucie, że nie odpowiada Ci taka metoda pracy i że chciałabyś ją zmienić. Powiedz konkretnie nad czym chciałabyś pracowac i na czym się skupić, ewentualnie możesz zmienić specjalistę. Jeśli wizyty są zbyt rzadkie, możesz zastanowić się nad leczeniem w szpitalu. Jesli jest taka mozliwość, myślę, że warto byłoby z niej skorzystać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...