Skocz do zawartości
Forum

Wredna złośliwa przyjaciółka


Gość Amelcia4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amelcia4

Przyjaźnię się z nią już 12 lat, teraz mamy 18. Ostatnio zrobiła się dla mnie strasznie chamska. Cały czas mi dogryza, co nie powiem to ona odpowiada złośliwie i ironicznie, jakby chciała żebym poczuła się jakaś gorsza czy głupia np. jak zażartuję to ona "ojej ale się uśmiałam" albo powiem swoje zdanie na dany temat to ona "tylko idioci tak myślą" itp. Takich sytuacji jest bardzo dużo. Aż czasami boję się coś powiedzieć żeby znowu mi nie dogadała. Nie wiem jak odpowiadać na te jej docinki bo ona nie obraża mnie wprost tylko właśnie cały czas takie sugestie robi, ale wyczuwam z jej strony jakąś niechęć i satysfakcję jak coś takiego mi powie. Przez jej chamstwo nie mam ochoty spędzać z nią czasu. Ale mamy wspólnych znajomych więc raz na jakiś czas spotkanie będzie nieuniknione. Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Odsuń się od niej, nie kontaktuj się z nią. Na jej próby kontaktu odpowiadaj krótko, nie przedłużaj rozmowy, a najważniejsze - niczego jej nie tłumacz, dlaczego tak się zachowujesz. Niech się domyśli.
Prawdziwa przyjaciółka tak się nie zachowuje. Piszesz, że ona nie obraża Ciebie wprost, nieprawda, właśnie Cię obraża.
Staraj się nie reagować na jej zaczepki, ewentualnie spytaj czy ma jakiś problem.
W towarzystwie wspólnych znajomych, usiądź daleko od niej, nie komentuj tego co ona mówi, baw się dobrze z innymi.
Nic tak dobrze nie działa, jak ignorowanie takiego złośliwca.
Oczywiście nie twierdzę, żebyś wszystkie jej zaczepki zbywała milczeniem, ale nie kłóć się z nią, to poniżające.
Postaraj się krótko i dobitnie ją zgasić.

Odnośnik do komentarza

To już nie jest przyjaciółka. To wredna, złośliwa baba.
Prywatnie z nią się nie kontaktuj. Jeśli gdzieś się spotkacie, to ignoruj ją. Podnieś dumnie głowę i patrz na nią jak na powietrze. Na zaczepki nie odpowiadaj, tylko ironicznie się uśmiechaj /poćwicz to przed lustrem/

Odnośnik do komentarza
Gość męskim okiem

~tttt
Zapytaj dlaczego tak robi

Dokładnie.

Dziewczyny, bez obrazy - głupoty piszecie. Podnoszenie głowy? Ignorowanie? Ostentacyjna duma? To są też chamskie zachowania, w dodatku infantylne, wiocha i piaskownica na maxa. Dorosła osoba tak się nie zachowuje.

Załatw to jak osoba cywilizowana. Pokaż klasę. Zaproś ją na kawę, lody, piwo, ciastka - co tam lubicie obie. Powiedz, co myślisz o jej zachowaniu, tylko uwaga: SPOKOJNIE. Zapytaj wprost, co jest przyczyną jej złośliwości. Jeśli jest rzeczywiście przyjaciółką, odpowie szczerze lub poprosi o trochę czasu na zastanowienie się, co jest nie tak i kto wie, może się nawet znowu razem dobrze poczujecie. Jeśli nie jest, trudno. Zrobiłaś wszystko, żeby było dobrze. Wtedy pozostaje tylko spokojnie powiedzieć jej, że to koniec znajomości i niech nie kontaktuje się już z Tobą. Możecie się pozdrawiać na ulicy (udawanie, że się nie widzicie jest też chamskie, głupie i w ogóle dziecinne do bólu), ale przyjaźń się skończyła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...