Skocz do zawartości
Forum

Lęki i bezsenność


Gość kontona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 18 lat i mam problemy związane ze spaniem. Gdy tylko gaszę światło moja wyobraźnia zaczyna działać...zaraz kończę u mamy w łóżku. Tak było,lecz teraz przeniosło się to trochę głębiej,gdy tylko się ściemni boje się zostawać sama,zaczynam mieć kołotanie serca,drgawki a nawet płaczę,czuję jakby coś miało się stać... Dodam,że zaczęło się to od listopada,gdy wróciłam do mieszkania w którym mieszkałam w dzieciństwie.

Odnośnik do komentarza

Masz problemy ze snem, czy z zasypianiem? Wnioskuję z kontekstu, że z tym drugim.
Kontemplacje nocne są dość powszechne i same w sobie nie muszą oznaczać nic złego, zależy jeszcze jaką formę przybierają. Zważywszy na to, że problem się pogłębił i występują ewidentne symptomy somatyczne, proponowałabym zapoznać się z technikami relaksacyjnymi czy zasadami higieny snu. Przede wszystkim chodzi tutaj o otoczenie, w którym śpisz... Spróbuj może zmienić pokój albo go przemeblować. Tak samo powinnaś swój organizm przyzwyczaić do tego, że łóżko jest miejscem przeznaczonym na sen. A jeśli problem nie przejdzie, to psycholog. Osobiście polecam, nic strasznego, można tylko zyskać. Jak coś to tutaj znajdziesz listę adresów http://www.nabezsennosc.pl/gabinety-adresy

Będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Spec pisze że ciężko coś wywnioskować. To co ma jeszcze napisać?
Idź do specjalisty, w sensie psychiatry. Ja stawiam na zab. lekowe uogulnione z napadami paniki.
Myślę, że miejsce do którego wróciłaś nie ma tu wiele do rzeczy. Chyba, że jakaś trauma cię spotkała w tym miejscu to inny temat.
Ale to jaka będzie diagnoza, zależy od wywiadu, dlatego radze ci spisać na kartce szegóły które mogą być ważne. Bo lęk leki powinny zniwelować proste leki. Strach, to coś innego, ale nie napisałaś nic o tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...