Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników badania krzepnięcia krwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pojawiam się tutaj z problemem , otóż w innym moim temacie (na innym forum ) pisałem o czestym zmeczeniu , bolach głowy i bolach kregoslupa - tutaj wyjasniło się że mam zmiany przeciążeniowe. Co do bólów głowy , sennosci i calkowitego zmeczenia - praktycznie brak sił na cokolwiek , mam problem ze wstaniem z łóżka , postanowiłem udać sie na operacje przegrody nosowej w dniu 8 kwietnia 2013 . Wykonano mi badanie krwi i niestety odmowiono mi wykonanie operacji , ze wzgledu na zaburzona krzepliwość krwi.
Jestem chlopakiem mającym 19 lat , od pewnego czasu duzo stresu w moim zyciu , nie wiem czy ma to jakis wplyw na wyniki krwi .

Proszę mi powiedziec czy to cos bardzo groznego ? Po przeczytaniu kilku stron internetowych zacząłem się bać o najgorsze ...
Co w tej sytuacji mam robic ? Bylem u internisty i dal mi skierowanie do hematologa - terminy niestety sa dosyc dlugie .Mógł by ktoś reszte tych wyników zdiagnozowac ?
Z góry dziękuje i pozdrawiam . Dodam jeszczę ze badania moczu również mialem wykonane , ale wszystko jest w normie . Bardzo proszę o pomoc

Zamieszczam tutaj wyniki z badan krwi ze szpitala tzn z 8.04.2013 oraz wynikow z dnia 10.04.2013

monthly_2013_04/naprawde-prosze-o-pomoc-wyniki-krwi-czy-to-choroba_655.jpg

monthly_2013_04/naprawde-prosze-o-pomoc-wyniki-krwi-czy-to-choroba_656.jpg

monthly_2013_04/naprawde-prosze-o-pomoc-wyniki-krwi-czy-to-choroba_657.jpg

monthly_2013_04/naprawde-prosze-o-pomoc-wyniki-krwi-czy-to-choroba_658.jpg

Odnośnik do komentarza

Wiesz jesli chodzi o krzepliwość krwi - mój brat miał kamień na nerce i musieli go operować on też ma słabą krzepliwość krwi i podali mu znieczulenie doustnie i nie robili problemu. A zmęczenie i reszta to może być wiele przyczyn i niestety nie poradzę bo nie chcę wprowadzać nie potrzebie w błąd pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane przez Pana wyniki czasu protrombinowego oraz wskaźnika INR rzeczywiście są podwyższone. Może być to wynik:
- leków takich jak - leki przeciwkrzepliwe: warfaryna, acenokumarol, heparyna, kwas acetylosalicylowy (aspiryna), statyny (atorwastatyna), niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen, ketoprofen), leki na chorobę refluksową, chinidyna, niektóre antybiotyki, allopurinol i inne
- niedoboru witaminy K
- chorób wątroby
- schorzeń hematologicznych, w tym niedokrwistości złośliwej,
- mocznicy
- działania substancji naturalnych takich jak - anyż, imbir, miłorząb japoński, czosnek, witamina E, rumianek.
W celu określenie konkretnej przyczyny zaburzeń krzepnięcia wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Rzeczywiście najlepiej byłoby gdyby pokierował tym specjalista hematolog.
A propos objawów sugeruję jeszcze ocenę funkcji tarczycy (TSH, fT3 i fT4).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...