Skocz do zawartości
Forum

Przyjęcie Ellaone a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po stosunku z moim chłopakiem, który zakończył się dość nieszczęśliwie-pękła prezerwatywa a na dodatek chłopak o tym nie wiedząc doszedł we mnie wzięłam tabletkę Ellaone po godzinie od stosunku. Ten dzień to był 15. Dzień po pierwszym dniu krwawienia ostatniej miesiączki. Moje cykle wahają się 29-31 dni. Dodam, że bardzo mnie boli głowa od czasu przyjęcia tabletki i czuje sporadyczne spinania brzucha. Proszę o odpowiedz, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Antykoncepcja awaryjna hamuje lub opóźnia owulację. Jej zadaniem jest zapobieganie ciąży po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia poprzez szybkie opóźnienie owulacji, jeśli ta jeszcze nie nastąpiła. Pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są w 100% skuteczne. Istnieje bowiem możliwość, że do owulacji doszło przed zażyciem pigułki antykoncepcji awaryjnej.
Największe szanse powodzenia daje zażycie pigułki antykoncepcji awaryjnej możliwie jak najszybciej po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia - tak, jak w Twoim przypadku.
Kiedy pojawi się kolejny okres, będziesz wiedzieć, że pigułka ellaOne zadziałała. Jeśli pojawią się takie objawy, jak ból brzucha, mdłości, wymioty lub tkliwość piersi bądź też jeśli podejrzewasz ciążę, wykonaj test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witam, uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczeń kiedy miałam dni płodne, tak pech chciał, że wtedy nas trochę poniosło. Stosunek był przerywany, nie trwał długo i mój chłopak nie doszedł we mnie. Jakieś 4 godziny później zażyłam tabletkę po ellaone. Wczoraj miałam dostać okres a go nie dostałam. Czy prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży jest duże ? Czy okres może mi się spóźniać przez tabletkę ? Dodam jeszcze, że często mam nieregularny okres.

Odnośnik do komentarza

Po zastosowaniu ellaOne kilkudniowe opóźnienie wystąpienia miesiączki jest normalne. Jeśli miesiączka spóźnia się o ponad 7 dni lub jest nietypowo skąpa lub nietypowo obfita albo jeśli wystąpią objawy, takie jak ból brzucha (żołądka), wrażliwość piersi, nudności, wymioty możliwe, że doszło do zajścia w ciążę. Należy niezwłocznie wykonać test ciążowy. W przypadku ciąży ważne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Tabletka po dostępna bez recepty działa poprzez opóźnienie owulacji. Antykoncepcja w przypadkach nagłych nie zawsze jest skuteczna. Na 100 kobiet, które zastosują ellaOne w przybliżeniu dwie zajdą w ciążę.
ellaOne jest metodą antykoncepcyjną stosowaną w celu zapobiegnięcia zajścia w ciążę. W przypadku bycia w ciąży nie spowoduje ona przerwania istniejącej ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...