Skocz do zawartości
Forum

Przenoszona ciąża


Gość mmammma

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 41 tygodniu ciąży moja lekarz prowadząca powiedziała że powinnam zgłosić się do szpitala. Czy tam bedą czekac i obserwować dziecko czy zacznie się wywoływanie porodu? Jak to wygląda? boję sie i nie wiem czy mam zwlekać czy co robić. Lekarz mówi ze trzema monitorowac ktg i ilosc plynow itd. czy powinnam sie zgodzic na prowokowanie porodu?

Odnośnik do komentarza

za długo nosic ciaze tez jest zle bo moga byc trudnosci przy porodzie jesli Twoja ginekolog mowi ze masz isc do spzpitala na obserwacje i ewentualne wywolanie, to powinnas tak zrobic

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Spodziewany okres narodzin, może być obliczony za pomocą tzw. reguły Naegelego. Metoda ta liczy czas trwania ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
Wynik otrzymany za pomocą tej metody, jest jeszcze korygowany, podczas badania USG.
Mniej niż 20% dzieci, rodzi się w terminie wyznaczonym przez lekarza. Należy brać pod uwagę, że dużo kobiet nie miesiączkuje regularnie, dlatego tzw. poród "o czasie", to ten poród, który wystąpi między 38 a 42 tygodniem ciąży.
Dopiero po 42 tygodniu, mówimy o ciąży przenoszonej. Wtedy również nie ma powodów, do zmartwień, jeżeli nie ma cech "starzenia się łożyska", ilość wód płodowych jest w normie, a dziecko czuje się dobrze.
Oczywiście konieczny jest wzmożony monitoring w postaci ktg i usg. Jeżeli lekarze uznają, że jest wskazanie do wywołania powodu, myślę, że powinna się Pani zgodzić.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...