Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki a podejrzenie ciąży


Gość luska100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luska100

Witam!Od dwoch lat biore tabletki .3 dni temu zapomnialam wziasc tabletke,a nastepne przyjelam normalnie.W tym czasie wspolzylam.Dzis rano wystapilo dosc obfite krwawienie.Nie wiem czy dalej zazywac tabletki czy zrobic przerwe.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, Od dwóch lat zażywam tabletki Yaz. ZAWSZE biorę regularnie o tej samej porze (19:30) lecz ostatnio ( 9 kwietnia ) jej nie przyjęłam, zapomniałam. Powinno się ją wziąć do 12 godzin, ja wzięłam po 14 tzn o 9:30. W ulotce było napisane, że powinnam dokończyć przyjmowanie różowych tabletek, pominąć białe i rozpocząć nowe opakowanie. Zaznaczam, że tabletka którą zażyłam po 14 godzinach to była tabletka nr 19 ( czyli 3 tydzień 15-24 dni ). Ja jednak nie pomijałam białych tabletek placebo , brałam je i normalnie rozpoczęłam nowe opakowanie. Współżyłam właśnie 9 kwietnia. i w czasie teraźniejszym również. Czy jest możliwość, że po tym incydencie z tabletkami jest zmniejszona ich skuteczność ? Czy też powinny działać normalnie? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Gość Madalena1992

Biorę tabletki antykoncepcyjne i ostatnio zapomniałam jednej wziąc. Wybrałam tabletki i w piątek wzięłam ostatnią po 4 dniach dostałam okres, gdzie dostaję po dwóch dniach i trwał on dwa dni. Mogę byc w ciąży, czy nic nie wskazuję na to ??

Odnośnik do komentarza

Witam, od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya. Wczoraj pierwszy raz zapomniałam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego blistra. Zanim sobie o tym przypomniałam minęło 19 godzin od normalnego brania czasu tabletek. Łyknęłam ją przed chwilą, jednak nie wiem co dalej zrobić. Kolejną tabletkę przyjąć dziś o stałej porze? Jakie jest ryzyko ciąży? Potrzebuję dodatkowego zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

amalk
Witam, od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya. Wczoraj pierwszy raz zapomniałam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego blistra. Zanim sobie o tym przypomniałam minęło 19 godzin od normalnego brania czasu tabletek. Łyknęłam ją przed chwilą, jednak nie wiem co dalej zrobić. Kolejną tabletkę przyjąć dziś o stałej porze? Jakie jest ryzyko ciąży? Potrzebuję dodatkowego zabezpieczenia?

Witam!
W przypadku zapomnienia 1 tabletki z nowego blistra konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni od dnia przyjęcia zapomnianej tabletki. Pozostałe pigułki proszę zażywać o normalnej porze, zgodnie z harmonogramem.

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam ważne pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne już od jakiegoś czasu. W obecnym blistrze przez pierwszy tydzień brałam je regularnie o ustalonej porze. Niestety w 2 tygodniu brałam je nieregularnie ale nigdy nie przekraczając 12h. W 3 tygodniu zapomniałam jednej tabletki (powyżej 12h) i tego samego dnia współżyłam. Oczywiście przyjełam jak w zaleceniu 2 tabletki naraz i zamierzam rozpocząć kolejny blister pomijając w obecnym placebo. Ale najważniejsze - czy jest duże ryzyko, że zaszłam w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie dotyczace pigulek.Zapomnialam wziac ostatniej pigulki (vibin) z drugiego tygodnia o stalej porze czyli o 20 nastepnego dnia wzielam pierwsza pigulke z trzeciego tygodnia ale wciaz nie wxiekam tej oststniej z drugiego,dopiero nastepnego dnia wzuelam pigulke z danego dnia i te zalegla.Potem dokonczylam opakowanie i w przewidywsnym terminie wystapilo krwawienie z odstawienia.Czy to oznacza ze nie doszlo do zaplodnienia?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ponad pół roku mam regularną miesiączkę tzn. co 29 dni i trwa tak 3-4 dni. W tym miesiącu dostałam o tydzień za wcześnie (20.11) miałam ją tydzień, była obfita i źle się czułam. A później dostałam znowu (30.11) i trwała też koło tygodnia. Nigdy tak nie miałam. W między czasie kochałam się z chłopakiem. Dodam że od ponad roku biorę tabletki anty a w tym miesiącu zapomniałam o 4 tabl. Od 3 dni mam wieczorne mdłości i zawroty głowy.. Czy mogę być w ciąży? Czy to raczej coś innego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...