Skocz do zawartości
Forum

Sucha i łuszcząca się skóra pomiędzy wargami sromowymi a odbytem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
2 tyg temu skończył mi się okres . jednak coś było nie tak w trakcie. Przez jeden szkolny obóz który trwał 2 dni nie mogłam się wykąpać czy nawet podmyć aby zadbać o higienę intymną w czasie okresu, jedynie zmieniałam podpaski . Po powrocie do domu wykąpałam sie ale strasznie mnie swędziała skóra pomiędzy wargi sromowej większej a odbytem. Co to może być jest już prawie 2 tyg rana już nie swędzi ani nie piecze jedynie schodzi skóra a miejsce gdzie już zeszła jest czerwona i sucha .. co to może być ? pierwszy raz takie coś mam wiem że zaniedbałam higienę ale nie było gdzie się wykąpać bo byliśmy w lesie ;/ jedynie spanie w letniskowych domkach z wc ;/ czy olejekk czy jakiś krem wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

prponuję używać płynu do higieny intymnej i probiotyków. Pójdź do apteki i poproś o jakiś probiotyk są globulki jest też w żelu, on powien trochę pomóc. Tylko to tanie nie jest koszt to koło 20-30 zł. Możesz też posmarować tam maścią clotrimazolem bo możliwe że masz jakaś infekcję.

Odnośnik do komentarza

możesz posmarować wysuszone miejsca specjalnym zelem do nawilzania okolic intymnych, najlepiej jesli bedzie on tez zawieral kwas mlekowy, polecam ci takze zrobienie sobie kuracji probiotykiem ginekologicznym, np. provag (ma polskie szczepy bakterii, za co poleca go Polskie Towarzystwo Ginekologiczne) ktory uchroni cie przed rozwojem infekcji pochwy, ktora moze ci sie jeszcze trafic, skoro nie moglas sie umyc tak dlugi czas...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...