Skocz do zawartości
Forum

Skąpe krwawienie po odstawieniu luteiny


Gość ja 21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat. Moim problemem jest to, że mam bardzo długie cykle i miewam okres co 40-50 dni. Byłam u ginekologa i ten przepisał mi Luteinę, którą miałam brać od 10 do 25 dnia cyklu. Luteinę brałam przez 4 miesiące i w tym czasie miałam normalną miesiączkę. Jednak teraz, kiedy odstawiłam Luteinę, dostałam okres regularnie 28 dnia cyklu, tylko tyle, że jest on bardzo skąpy (można by rzec, że to plamienie). Czy to normalne? Zawsze miewałam obfite miesiączki i to mnie bardzo martwi. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

może być tak że nie miałaś owulacji w cyklu a krwawienie jest jedynie krwawieniem z odstawienia luteiny.

od 10 do 25? to trochę długo. Luteinę na wywołanie okresu powinno się brać około 10 dni, mniej więcej po owulacji. Jest ona odpowiednikiem progesteronu i jej branie ma zastąpić fazę lutealną która trwa około tych 14 dni. Spadek progesteronu ma spowodować wzrost estrogenu który z kolei ma wspomagać rozwój jajeczka czy jakoś tak. Im lepiej rozwinięty pęcherzyk tym lepszy progesteron w kolejnym cyklu i tak to się kręci. Nie wiadomo kiedy masz owulację przy takich cyklach ale zazwyczaj stosuje się luteinę po owulacji i przynajmniej od 16 dnia cyklu. Jak zaczynasz brać luteinę 10 dnia to trochę nienaturalne bo owulacja rzadko kiedy jest przed 10 dniem cyklu. Chyba że lekarz to ci jakoś inaczej uzasadnił. Czytałam też że pewna dawka luteiny może blokować owulację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...