Skocz do zawartości
Forum

Nieregularny okres a ciąża


Gość inmortal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do tej pory mój okres był dość regularny ( bolesny... brzuch, piersi, problemy z podniesieniem się z łóżka, a nawet w skrajnych przypadkach utrata przytomności ). Miesiączka pojawiała się średnio co 26-28 dni, praktycznie zawsze na czas. Z obecnym chłopakiem ( jesteśmy ponad 5 lat razem ) nie uprawiamy seksu klasycznego jeszcze... nie zdecydowaliśmy się, z obawy i w ogóle. Postanowiliśmy jednak spróbować seksu analnego - skończył we mnie, ale nic się nie wydostało na zewnątrz, a tym bardziej nie dostało do pochwy. Szanse za zapłodnienie są praktycznie zerowe... Wszystko miało miejsce ok. 26-28.08 ( dokładnie nie pamiętam ), miesiączka pojawiła się na czas... 11.09 bądź 12.09. Termin kolejnej wypadał 2 dni temu, do dzisiaj jej nie ma. Troszkę się zaczynam stresować, chociaż wiem że podstaw ku temu praktycznie żadnych nie ma. Skąd taki "przeskok" ? PS. Do tej pory zapowiedzią miesiączki był u mnie specyficzny ból brzucha, powiększone i obolałe piersi. Obecnie bolą mnie właśnie jedynie piersi, brzuch póki co nie dokucza. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Problem nieregularnego okresu dotyka bardzo wielu kobiet. Za zbyt długi odstęp uważa się czas powyżej 36 dni, zaś za krótki poniżej 21 dni. Wykraczanie poza te normy jest nieprawidłowym objawem, ale nie musi oznaczać niczego złego. Okres często bywa nieregularny w pierwszych latach miesiączkowania. Podobnie jest w ostatnich latach miesiączkowania, gdy spada w organizmie poziom hormonów żeńskich. O braku miesiączki możemy mówić, gdy nie występuje powyżej trzech miesięcy. Najczęstszą przyczyną braku miesiączki jest ciąża. Aby to sprawdzić najlepiej wykonać domowy test ciążowy dostępny w aptekach. Innymi przyczynami nieregularnego okresu mogą być: nadmierny wysiłek fizyczny (brak okresu często występuje wśród kobiet wyczynowo uprawiających sport), stres, zmiana wagi, zaburzenia łaknienia (bulimia i anoreksja), antykoncepcja hormonalna (zmienia ona częstotliwość miesiączki), problemy hormonalne (nieregularność spowodowana jest zmianami w poziomie hormonów, które regulują występowanie miesiączki), niektóre choroby, w tym choroby organów płciowych (nie jest to jednak częsty przypadek), zażywanie narkotyków, karmienie piersią (u wielu kobiet regularny okres wraca dopiero po zakończeniu karmienia). Jeżeli występuje nieregularność bądź brak miesiączek warto skontaktować się ze specjalistą ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam w niedziele kochalam sie ze swoim chlopakiem i on we mnie skonczyl, wydaje mi sie ze mialam dni plodne, ale nie jestem pewna, bo mam nieregularny okres ostatni miałam 28.10 do 2.10(srednio co 36 dni mam). Dzien przed zdarzeniem, bolal mnie brzuch na dole, bardziej po prawej stronie. Dzien po mialam taki ciagnacy sluz. Dzisiaj mnie denerwuja piersi, czuje jakby mnie caly czas swedzily cZy cos takiego, ale przewaznie mam tak przed okresem, ktory mam dostac za tydzien w niedziele. Jak myslicie.moge byc w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...