Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie z dróg rodnych po menopauzie


Gość eleonora2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pół roku nie występują u mnie miesiączki. Ostatnio jednak zauważyłam u siebie krwawienie podobne do tego, jakie miałam przed menopauzą. Nie wiem czy jest normalny objaw, który występuje u wielu kobiet czy sygnał jakieś poważniejszej choroby. Co powinnam zrobić? Czy muszę zgłosić się do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Witaj. Według mnie jak najszybciej powinnaś zgłosić się do lekarza na badania. Moja mama również była w podobnej sytuacji. Okazał się, że choruje na raka trzonu macicy. Dodatkowo, od dłuższego czasu chorowała na cukrzycę i dokuczało jej nadciśnienie tętnicze. Lekarz stwierdził też, w grupie ryzyka zachorowania na nowotwór macicy, są kobiety, u których występuje otyłość. Wprawdzie moja mama ma wagę w normie, ale choroba ją dopadła. Dlatego uważam, że nie powinnaś zwlekać. Im szybciej zrobisz badania, tym prędzej dowiesz się, czy to coś poważnego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza. U mnie też po około pół roku pojawiło się krawienie. Na szczęście okazało się, że to nic poważnego. Krwawienie było niewielkie, raczej plamienie. Lekarz powiedział, że może się tak czasem zdarzyć i że jest to objawem zanikania czynności narządów płciowych. Ale dodał też, że jeśli zdarzy się to następnym razem, również powinnam zgłosić sie do niego. Dlatego powinnaś koniecznie iść do ginekologa.
Pozdrawiam ciepło i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja miałam podobny problem do twojego, u mnie też pojawiło się plamienie. Naczytałam się w internecie o mięśniakach, polipach i innych schorzeniach macicy i szybko poszłam z tym do lekarza. Wykonał badanie ginekologiczne i badanie dwuręczne. Zrobił usg jajników. Na szczęście okazało się, że to tylko plamienie oznaczające koniec pracy jajników. Gdyby się pojawiło jeszcze raz, także powinnam się zgłosić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...