Skocz do zawartości
Forum

Dieta 1000 kalorii


Gość anita2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś stosował dietę 1000 kalorii? Nie wiem czy jest skuteczna. Trochę o niej poczytałam. Dowiedziałam się, że polega ona na ciągłym liczeniu kalorii. Tylko czy tak się da? Choć może po pewnym czasie człowiek nabiera wprawy. Podobno stosując tę dietę można schudnąć od 6 do 8 kilogramów w ciągu miesiąca. Wystarczy dziennie zjadać posiłki, które łącznie zawierają 1000 kalorii. Ważne jest by zachować zbilansowaną dietę. Wówczas dostarczy się wszystkich potrzebnych organizmowi składników, tzn. witamin i minerałów.

Odnośnik do komentarza

Hej!
Stosowałam dietę 1000 kcal przez miesiąc, a później po konsultacji z lekarzem jeszcze przez dwa tygodnie. Rzeczywiście udało mi się schudnąć 6 kg, ale wymagało to ogromnych wyrzeczeń. Codziennie zapisywałam, co zjadłam i konstruowałam sobie jadłospis na przyszły dzień. Wszędzie, gdzie tylko poszłam, brałam ze sobą tabele kaloryczne, żeby obliczyć sobie, ile akurat kalorii zjadłam. Niestety, po skończeniu diety przytyłam 3 kilogramy, więc efektem końcowym diety była utrata wagi tylko o 3 kilogramy.
Warto się zastanowić czy lepiej się "katować" przez półtora miesiąca czy spokojnie i bezpiecznie dla zdrowia zrzucić tyle samo w dłuższym czasie.

Odnośnik do komentarza

Hej!
Ja też myślę, że ta dieta jest nie do końca dobrym pomysłem. Próbowałam ją stosować, ale już w drugim tygodniu miałam dosyć. Myślę, że to dieta dla kogoś naprawdę z dużym samozaparciem i chyba też dużą ilością czasu...

Ja wybrałam inny sposób. Poczytałam sobie na temat zdrowego żywienia i tego, co jest niskokaloryczne. Wypisałam sobie produkty, które mogę jeść, bo są zdrowe i właśnie niskokaloryczne. Powiesiłam tę kartkę w kuchni i staram się wykorzystywać te produkty w mojej codziennej diecie. Główną część tej diety stanowią warzywa, białe mięso i ryby.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zrzucaniu wagi

Odnośnik do komentarza

Dieta 1000 kalorii nie jest dla wszystkich. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia to potrzebujesz większej dawki energi. Dostarczając tylko 1000 kalorii możesz doprowadzić do wycieńczenia organizmu. Poza tym zjadając tylko 1000 kalorii może zdarzyć się tak, że nie będziesz dostarczała organizmowi wszystkich potrzebnych substancji i po dłuższym czasie może to prowadzić do komplikacji zdrowotnych. Moim zdaniem takie liczenie kalorii jest kiepskim pomysłem. Można wpaść w jakąś paranoję, bo wszystko kręci się wokół liczenia i poczucia kontroli. Najlepszym sposobem na schudnięcie jest sport. Jedzenie jedzeniem, ale jeśli chcesz skutecznie schudnąć musisz uprawiać sport. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Gość anulka1200

Dieta 1000 kcal może być skuteczna, jeśli stosuje się ją odpowiednio. Można udać się do dietetyka żeby pomógł Ci ułożyć odpowiednie posilki, powinno się je też spożywać o odpowiednich porach. Ja akurat korzystałam z pomocy w internecie, jest mnóstwo poradników odchudzania, dzięki którym łatwiej zrozumieć, na czym to wszystko polega, co można jeść, co ma mało kalorii a czego lepiej unikać. Myśle, że jeśli można stosować się do zasad i widać efekty to jest łatwiej;)

Odnośnik do komentarza
Gość marlenka17

również mam 17 lat i obenie jestem na diecie płynnej. mam 162 cm wzrostu i waże 62 kg. Mimo ze dużo ćwiczę moja waga spada baaaardzo wolno. ale może w twoim przypadku pójdzie szybciej ;) zacznij ćwiczyć i jeżeli masz dobry metabolizm, z czym u mnie jest kiepsko, to sądze że w 2 m-ce możesz tyle schudnąć. trzymam kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka17

już nawet długo stosuję tę diete, dlatego skurczył mi się zołądek i w zasadzie to już nie czuję głodu ale niestety i tak wolno chudnę, co zapewne spowodowane jest moja przemiana materii a raczej jej brakiem jednak staram się być wyrtrwała. poza tym to boję się jesc normalne rzecz bo boję się ze znów zacznę wymiotować ;(

Odnośnik do komentarza

no to co to za życie, głodzisz się a jak zjesz coś więcej to wymiotujesz. Przecież to jest chore. Tylko sobie krzywdę robisz takim zachowaniem. Musisz iśc na leczenie, może poszukaj psychologa, który by ci pomógł. Pisałam że pobyt w szpitalu Ci nie pomógł ale może indywidualna terapia u psychologa Ci pomoże.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

jesli się źle odzywiasz to wiadomo, że i metabolizm będzie kiepski, bo organizm się broni. Jesli się głodzisz, albo jesz tylko płynne produkty, to zołądek nie będzie pracował bo po co skoro ma same płyny. Musisz jeść wszystko, ale ograniczac np. do 1200-1400 kalorii, ograniczac słodycze czy tłuste rzeczy, ale jeść wszystko nie tylko płyny. Na poczatku to będzie szok dla organizmu, ale zobaczysz z czasem, że metalbolizm się polepszy i waga się ruszy. Moja kolezanka sie glodzila i prawie tylko pila i tez w ogole nie miala metabolizmu, a jak zaczela normalnie jesc to przytyla kilka kg a potem schudla dużo, bo juz normalnie zaczął żołądek pracowac. Dodatkowo, jesli masz problemy z jedzeniem i potrzebujesz wsparcia zgłoś się do psychodieteyka, bedziesz miała i psychologa i kogos kto Ci diete ułozy. Ciekaw jeszcze czy faktycznie jej potrzebujesz bo znajac zycie okaze sie ze jestes szczuplutka

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...