Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia hormonalne


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem brzydka. Mam zaskórniki, trądzik i małe wąsy. To wszystko przez zwiększoną ilość progesteronu czy testosteronu (tak przeczytałam w necie). Mówiłam o tym lekarzowi, a on powiedział, że wystarczy zażywać hormony i wszystko jakoś się uspokoi. Ale ja się boję, bo moja mama miała raka węzłów pachwinowych i usunięto jej jajniki. Nie chce mieć raka, a słyszałam, że tabletki antykoncepcyjne, jakie chciał mi przepisać lekarz, zwiekszają ryzyko zachorowania. Czy to prawda? Czy mogę jakoś inaczej pozbyć się zaburzeń hormonalnych?

Odnośnik do komentarza

Zburzenia hormonalne najlepiej zdiagnozować u ginekologa lub endokrynologa. Jeżeli nie chcesz zażywać hormonów, powiedz o tym lekarzowi. Powiedz mu również o swoich obiekcjach i obawach. Specjalista powinien uwzględnić Twoje zdanie. Faktycznie, leczenie objawowe niewiele może pomóc. Dużo skuteczniejsze będzie leczenie przyczynowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj wybrać się do ginekologa-endokrynologa (lekarz mający dwie specjalizacje). On nie tylko zdiagnozuje twoje zaburzenia hormonalne, ale i dobierze odpowiednie leki i antykoncepcję, jeśli chcesz ją stosować. Szkoda, żebyś się męczyła, skoro można choćby złagodzić objawy zaburzeń, bo wyobrażam sobie, że sprawiają dyskomfort.

Odnośnik do komentarza

Cześć,
ja też mam zaburzenia hormonalne, choć nie są one bardzo duże. Ja brać hormonów nie chcę. Rok temu zażywałam pigułki antykoncepcyjne i miałam dużo skutków ubocznych. Źle się czułam, miałam stany depresyjne. Codziennie chciało mi się płakać. Poza tym w czasie brania pigułek nabawiłam się cellulitu i rozstępów. Dodatkowo straciłam ochotę na współżycie z chłopakiem. Każde hormony to sztuczna ingerencja w organizmie. Ja mam nadzieję, że już nie będę musiała brać hormonów. Może bym się ostatecznie zdecydowała, ale jedynie jeśli lekarz kategorycznie kazałby mi je brać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...