Skocz do zawartości
Forum

Grzybica pochwy po antybiotyku u dziecka


Gość Krysiaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka po ostatniej chorobie dostała zielonych upławów i zaczeła się skarżyć na ból podczas siusiania. Obejrzałam ją i zauważyłam że wargi sromowe i wejście do pochwy jest mocno zaczerwienione. Poszłam do lekarza przypisał leki bo to podobno grzybica po antybiotyku - choć brała leki osłonowe. Smarujemy już 5 dzień i nic isę nie zmienia? Czy ponownie udać się do lekarza czy to jeszcze zbyt wcześnie aby zauważć poprawę?

Odnośnik do komentarza

Ponownie idź do lekarza, zielonkawe upławy mogą świadczyć o zakażeniu bakteryjnym lub rzęsistku pochwowym. Raz miałam podobną sytuację, po zajęciach na basenie moja 10 lenia Wiki złapała bakterię, paciorkowca, po wymazie z pochwy lekarz dobrał odpowiednie leczenie. Polecił mi żeby na przyszłość córka przed zajęciami na pływalni smarowała krocze provag żelem, który chroni przed bakteriami i grzybami, pilnuje córkę żeby używała żelu, odpukać, sytuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Gość Basia.k25

Moja córeczka na anginę dostała antybiotyk ma już 6 lat i zaczęła mi się uskarżać na pieczenie w miejscu intymnym, udałyśmy się do pediatry zalecił smarować małą clotrimazolem aż do ustąpienia objawów. Następnie zalecił provag żel, który zawiera kwas mlekowy, pomoże przywrócić właściwą kwasowość. Używamy go również po basenie dla ochrony przed bakteriami i grzybami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...