Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne reakcje na stres


Gość kiki1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Proszę o pomoc.
Jestem osobą z natury uśmiechniętą, pogodną, zadowoloną ze swojego życia, optymistycznie patrzącą w przyszłość. Mam 22 lata, jestem kobietą.
Jednak nie radzę sobie ze stresem... Nawet teraz się denerwuję pisząc to (co nawet dla mnie jest dziwne, przecież to internet a w pokoju jestem sama...) a objawia się to okropnym uczuciem zimna i związanymi z tym dreszczami, zimnymi dłoniami i noskiem ;)
Reaguję tak na wiele sytuacji, nawet pozornie luźna rozmowa z rodzicami (z którymi mam super kontakt) kiedy coś jest dla mnie ważne, pojawiają się emocje jest tak samo - to irytujące, bo racjonalnie wiem że nie mam się czym stresować, ale to niezależne ode mnie.
Wizyta u lekarza choćby po receptę wywołuje taką samą reakcję, nie wspominając o egzaminach kiedy dochodzi okropna biegunka i panika.
Ostatnio chodzę też notorycznie śpiąca i zmęczona, mam problemy z motywacją (postanawiam np że teraz idę zrobić zadanie na uczelnię i... nie mogę się zmobilizować żeby ruszyć tyłek i faktycznie tego dokonać :/ ).
Wiele osób mówi mi że widać że jestem nerwowa, tzw najpierw robię później myślę - ale tak było zawsze.
Ginekolog widząc moje reakcje podczas wizyty zasugerował mi że powinnam iść na jakąś terapię - ale nie wiem gdzie konkretnie powinnam się zgłosić, do jakiego lekarza i na jaką terapię, ze skierowaniem czy bez i czy w ogóle? (na płatne wizyty mnie nie stać).

Proszę o odpowiedź, co mi dolega i czy cokolwiek w ogóle czy to ja panikuję bez potrzeby :)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, na podstawie kontaktu za pośrednictwem forum trudno jest ustalić przyczyny określonych zachowań i co za tym idzie, wyeliminować je. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii indywidualnej, praca grupowa w Pani sytuacji mogłaby być dodatkowym czynnikiem stresującym. Jeżeli zdecyduje się Pani na spotkanie z psychologiem, proszę zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego w miejscu zamieszkania. W niektórych poradniach wymagana jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który wystawia skierowanie umożliwiające rozpoczęcie psychoterapii. W innych poradniach konsultacja z lekarzem psychiatrą nie jest obligatoryjna i można odrazu umówić się na wizytę do psychologa. O szczegóły może Pani zapytać w wybranej poradni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...