Skocz do zawartości
Forum

Nocne moczenie się dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witam piszę ponieważ mam problem z 5cio letnim synkiem. może zacznę od początku mały przestał dość szybko nosić pampersy bo miał 1,5 roku na noc przestałam mu zakładać "chwilę" później i do nie dawna wszystko było w porządku ale od nie dawna syn moczy się w nocy zdarza się to 2-3 razy w tyg na początku myślałam że to się zdarza ale coś za często to chyba nie powinno. Od września mały uczęszcza do szkoły myślałam że może tam się cos dzieje ale syn chętnie chodzi do szkoły wraca uśmiechnięty z rozmowy z nauczycielką wiem że z synem się nic nie dzieje w szkole jest komunikatywny i lubiany przez dzieci. Proszę o pomoc co może być przyczyną tych moczeń jest to niestety męczące dla mnie a widzę że i dla małego wstaje zawstydzony i zły że ma mokro a ja nie wiem co robić chciałam zakładać mu pampersa na noc ale bardzo mnie prosił żeby tego nie robić bo on się bardzo wstydzi ;-( POMÓŻCIE!!

Odnośnik do komentarza

moj synek ma 9 lat i rowniez czesto sie moczy bo 2-3 razy w tygodniu. moczyc sie zaczal w okresie gdy poszedl do szkoly, wiec podobnie jak u ciebie. badania nie wykazaly nic nieprawidlowego. poczatkowo rowniez probowalam z pampersami ale nie chcial bo "to przeciez dla niemowlakow". jednak udalo mi sie namowic synka do majteczek drynites. maja ciekawe dla takich duzych chlopakow wzorki i nie przypominaja pampersow. moj synek chetnie zaklada je na noc a budzi sie suchy i szczesliwy. mysle ze mu to bardzo pomoglo bo juz sie nie stresuje czy rano lozko bedzie suche czy mokre. a ja moge miec tylko nadzieje ze pewnego dnia po prostu z tego wyrosnie.

Odnośnik do komentarza

no u mnie na szczęście (choć nie chcem zapeszyć) myślę że kryzys minął syn przestał się moczyć w nocy długo wierciłam mu dziurę w brzuchu pytaniami czy coś się dzieję czy może coś mu się śni takiego że się boi i dowiedziałam się że syn się bał że zostanie odsunięty na bok ponieważ jestem w 23 t.c i myślał że "nowa dzidzia" będzie ważniejsza mimo że od początku wiedział że bedzie miał rodzeństwo to miał z tym ukryty problem po długiej rozmowie syn zrozumiał że nic sie nie zmieni i nastąpił spokój dziś nie może się doczekać nowej osoby w domu planuje zakupy itp ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...