Skocz do zawartości
Forum

Dwa guzki w piersi u dwudziestolatki


Gość qwert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mojej dziewczyny zostaly wykryte 2 guzki, jeden w jednej piersi, a drugi w prawej. ten wiekszy ma srednice 12mm. Czytalem juz troche na ten temat, ale nadal nie moge znaleźć "złotego środka" jaki mozna w tym momencie zastosowac. Widze, ze spora czesc onkologow i lekazy jest za tym by czekac i obserwowac, a czesc druga bezkompromisowe "krojenie". U wiekszosci kobiet jednak te guzki odrastaja, mimo udanych zabiegow. Zastanawiam sie jaka metoda jest najlepsza. Jak narazie wydaje mi sie, zeby poczekac, kontrolowac, a w razie najmniejszych zmian odrazu usuwac. Czy takze podzielacie moja opinie? Chetnie przeczytam rowniez wasze spostrzezenia i sugestie na ten temat. Moja dziewczyna ma 21 lat. guzka wykrylem jakis miesiac temu. wyniki z biopsji przyszły wczoraj, po okresie 2 tygodni. Werdykt byl jasny Fibroadenoma. I wytlumaczcie mi jedno. Czy to juz jest rak? czy to moze sie przeobrazic w nowotwor złośliwy w miare ze wzrostem guzka? Z góry dziekuje za wszelkie wskazówki i podpowiedzi. Bardzo bym chcial, zeby moja dziewczyna sie nie martwila tym juz wiecej. Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witaj ;)
Coś o guzkach w piersi wiem. Sama przez to przechodziłam, a mam dopiero 19 lat. Rok temu wykryłam u siebie guzka w lewej piersi, po badaniu okazało się, że i w prawej mam. Po biopsji i badaniach lekarz zalecił usunięcie guzków, ponieważ z niezłośliwego nowotworu mogły się przerodzić w złośliwy. Usunęłam, ale się okazało po 3 miesiącach od 2 operacji, że znów pojawił się guzek w pawiej piersi, znów usunęłam. Aktualnie jestem po 3 operacjach i z tego co wiem, to guzki będą się nawracać. Jedynie możne mnie uratować dziecko, ale nie musi, bo pozmienia hormony.

Więc co zechce twoja dziewczyna nich zrobi. Ja usunęłam, bo po co miałam się martwić, że będzie z tego coś gorszego. Teraz kontroluję piersi i tyle ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...