Skocz do zawartości
Forum

Sztywniactwo i zazdrość przy dziewczynach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam pewien problem,który nie jednokrotnie mnie dobija/dołuje m.i.n chodzi mi tutaj o Sztywniactwo(w stosunku do dziewczyn)oraz zazdrość.Może siebie tu trochę opisze.Więc tak..jestem osobą towarzyską,z poczuciem humoru,rozrywkową,lubię się powygłupiać ze znajomymi ogólnie,z każdym mogę złapać temat,ale jeśli pojawia się bliższa mi znajoma/me nagle ''zamieram'' ciężko mi jest cokolwiek powiedzieć.W głowie tworze dialogi,które i tak nie dochodzą do skutku,a pomimo tego są nie bezsensowne.Pomimo tego czuję,że mam ograniczony zakres ruchu(wymachy,podskoki,uśmiechy,miny bardzo rzadko się zdarzają).Nie raz nie dwa przytrafiło mi się,że chciałem zrobić coś zabawnego,ale myśl w głowie nie pozwoliła mi tego dokonać mianowicie''to głupie i dziecinne''natomiast kolega chwile później zrobił to co sam planowałem wykonać i wszyscy mieli z tego ubaw.Natomiast ja nie bardzo ponieważ żałowałem tego,że przy dziewczynach poprostu jestem ograniczony.Idąc w deszczowe dni pod parasolem ze znajomą nie mogę nic z siebie wydusić,a jak już to jest to takie sztywne,że mnie skręca..Kumpel np jak rozmawia z dziewczynami świetnie się dogaduje dużo śmieje widać,że nie sprawia mu to większych problemów,że robi to na luzie.Niby tego po mnie nie widać,ale Niejednokrotnie byłem o to zazdrosny,że to on jest przytulany itp.Nie radze sobie z tym.Wiem,że są osoby z dużo większymi problemami ode mnie lecz musiałem to napisać bo jestem bezradny.Próbowałem mówić do siebie różne to rzeczy/słowa,ale nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza

Hmm..a więc ogólnie jesteś wyluzowany, zabawny itd , tylko coś blokuje Cię przy dziewczynach..może za bardzo zastanawiasz się nad tym jak wypadniesz ? Może zbytnio przejmujesz się tym co powiesz, co one pomyślą itp.. i dodatkowo porównujesz się zupełnie niepotrzebnie do bardziej przebojowych chłopaków, denerwujesz się tym i tracisz spontaniczność. Myślę że po prostu musisz ćwiczyć. Ćwiczyć gadanie z dziewczynami i swobodę z nimi. Nawet jeśli coś wyjdzie mało naturalnie, nie przejmuj się bo początki zawsze są trudne. Dasz radę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o samoocene to nie sądzę by była ona jakaś zaniżona-neutralna.Nie ,z każdą dziewczyną tak mam bo do jednej np podbije na lajcie i luźna rozmowa z ''bananem''na twarzy,a nie raz to deska.Więc to raczej problem z pewnością siebie(jeśli się,dobrze domyślam jest to związane z samooceną)w jaki sposób mógłbym małymi kroczkami poprawić swoją pewność siebie?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Pytasz jak podnieść swoją pewność siebie. Moim zdaniem powinieneś popracować nad poczuciem własnej wartości, które zawiera takie komponenty jak: samoocena, samoakceptacja oraz zachowania wobec własnej osoby. Pomoce ćwiczenia wskazówki znajdziesz pod poniższym linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...