Skocz do zawartości
Forum

Test ciążowy a tabletki antykoncepcyjne


Gość IIIIIIIII

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
4 sierpnia uprawiałam seks z moim chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie doszedł we mnie tylko poza mną, a 8sierpnia miałam miesiączkę. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Cyprodiol od 14lipca to są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. 24sierpnia robiłam test ciążowy i wyszło że nie jestem w ciąży. Od 2września mam przerwę 7dniową i oczekuję na okres, który do dnia dzisiejszego się nie pojawił. Czy możliwe jest aby tabletki antykoncepcyjne Cyprodiol blokowały test ciążowy? Czy mogę być w ciąży jeśli uprawiałam seks z moim chłopakiem bez zabezpieczenia typu prezerwatywa itd. choć nie skończył we mnie a na zewnątrz a żadnej tabletki nie pominęłam? Martwię się że długo nie pojawia się u mnie okres ;/ proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie ma wpływu na wynik testu ciążowego. Po drugie w opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome, więc nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. A propos braku krwawienia to proszę pamiętać, że powinno ono wystąpić dowolnego dnia podczas 7 dniowej przerwy (nawet 6 czy też 7 dnia). Proszę zatem cierpliwie poczekać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...