Skocz do zawartości
Forum

Przewidzenia, koszmary i halucynacje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam na imię Damian i często miałem problemy ze snem tudzież budziłem się w środku nocy i wydawało mi się że biegają po mnie 'robaki' i potrafiłem ściągnąć wszystko z łóżka na ziemię bo chciałem je zrzucić a potem bałem sie polozyc na lozko. Kolejny przykład jakies 4 miesiące temu obudziłem się w środku nocy i krzyczałem głośno w całym domu że pies uciekł i wyszedłem w piżamie na balkon po czym wrócilem do łóżka. Najgorsze jest to ze od 5 dni co noc budzę się i sam nie wiem co jest nie tak, wydaje mi się ze jestem w innym miejscu, że musze się zbierać bo nie zdążę na samolot, czy pakuje sie do wyjścia na basen, nawet dzisiejszej nocy zrobiłem awanture mojej dziewczynie czy wróciła z wszystkimi pieniędzmi z 'imprezy' bo wydaje mi się ze ja okradli i wszystko to robie 'świadomie bo myślę że tak naprawdę jest' po czym rano budzę sie wszystko pamietam i wiem ze to nie prawda :( Dziewczyna jest na mnie zła i się obraziła, stwierdziła że ją strasze bo kolejny raz 'robie sobie z niej jaja'. Efektem jest to że późno się budzę i jestem totalnie nie wyspany bez chęci do życia i wogóle jakiegoś zapału do działania, po prostu jestem znudzony, znużony i zmęczony.

bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witaj. Dla mnie są 2 możliwości :
1). zaczyna się u Ciebie poważna choroba powiązana z nadaktywnością jakiejś części mózgu, która burzy fazę REM, więc musisz koniecznie skontaktować się ze specjalistą, żeby to wykluczyć.
2). znam skądś to co piszesz... napisz proszę czy podczas tych wydarzeń w czasie snu czujesz że jakby od górnie masz coś zrobić(np. jak to opisałeś :musisz sie spieszyc na samolot) czy jesteś w jakiś sposób zdolny jakby "odzyskać świadomość" we śnie?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli to, co opisujesz trwa już od dłuższego czasu, to wydaje mi się że powinieneś skorzystać z pomocy poradni leczenia zaburzeń snu. Objawy, których doświadczasz mogą być na przykład omamami hipnopompicznymi i/lub hipnagogicznymi, jednak aby to potwierdzić skonsultuj się ze specjalistą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze dziekuje serdecznie za odpowiedz, a po drugie odpowiadając na pytanie: nie śpię wtedy i wiem doskonale co robie i odgórnie mam w głowie cel do którego musze dążyć i bardzo ciezko mi wrocic do normalnego, zdrowego myslenia tzn. po jakims czasie uswiadomie Sb ze to nie ma sensu i poloze sie spac lecz tez czesto obudzę sie drugi raz z myślą ze jestem tam gdzie wcześniej lecz wtedy jakoś szybciej uświadamiam sobie ze to nieprawda i Np.nie wstaje bądź nie mowie. Nie wiem czy to cos pomoże ale podobno czesto mowie przez sen czy to wszystko ma jakiś sens? Teraz Np po ostanich dwuch nocach teoretycznie jest wszystko okej lecz jednak jak wstanę Np dzisiaj po dziesięciu godzinach snu to czuje sie niewyspany... Czy nie powinienem z radością wstać i powitać nowy dzien pelen sil na dalsza czesc dnia? A co do poradni zaburzeń snów, nasze terminy NFZ do psychiatry to ponad poltorej miesiąca, wczoraj dzwoniąc uslyszalem najwcześniejszy termin koniec października początek listopada... A niestety prywatni psychiatrzy to koszt niebagatela 100zl za wizyte.. To jak na moje aktualne wydatki zdecydowanie za dużo, czy jest jakas mozliwosc samemu to zdiagnozować bądź wziąć ac jakieś leki co wspomoglby spokojny sen ?? Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli takie omamy występują sporadycznie, to nie są zjawiskiem patologicznym - wynikają po prostu z fizjologii snu.
Spróbuj na początku zadbać o właściwą higienę snu. To znaczy kładź się i wstawaj codziennie o tej samej porze (idź spać przed północą i nie śpij dłużej niż 8 godzin). Pozwoli to na wyregulowanie cyklu dobowego. Przed snem unikaj wszelkich stymulacji zmysłów (ogranicz telewizję, nie graj w gry komputerowe). Możesz także przed snem wykonywać trening autogenny Schultza - pomoże Ci to w zrelaksowaniu się. Jednak jeśli te metody nie pomogą wskazana będzie konsultacja u specjalisty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...