Skocz do zawartości
Forum

Zakaz wychodzenia dziecka z domu


Gość truskawka1405

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truskawka1405

Witam. Czy rodziom wolno zakazać dla dziecka wychodzić z domu przez okres 1 miesiąca? Słyszałam, że nie mają oni takiego prawa, ponieważ wiąże się to z brakiem kontaktu z rówieśnikami co jest nie sprzyjające dla dzecka. Jednak nie jestem tego pewna, dlatego proszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem zakazywanie wychodzenia z domu i to na tak długo nie jest dobre... lepszym wyjściem jest postawienie dziecku jakiś warunków - np. o której ma wracać, ma mówić gdzie będzie i z kim, powiedzieć jakie beda konsekwencję kiedy zrobi inaczej niż było mu powiedziane itd. Ja nigdy nie miałam takich zakazów i wiem , ze nie chciała bym ich miec, a napewno nie na tak długo...

Odnośnik do komentarza

Nie słyszałam o takim zakazie zakazania wychodzenia. Rodzice sprawują władze wychowawczą powiedzmy i o ile nie jest ona krzywdząca dla dziecka, to mogą decydować o czym chcą - przynajmniej do ukończenia 18. roku życia. Poza tym wiele zależy od tego ile lat ma dana osoba i jak bardzo jest to niewychodzenie z domu, czy ma siedzieć w pokoju, czy np. nie może wychodzić ze znajomymi. Mimo wszystko wydaje mi się, że rodzice mają prawo decydować o tych kwestiach, ale jeśli nie jesteś tego pewna, zawsze możesz zapytać np. opiekę społeczna jakie prawa Ci przysługują w takiej sytuacji.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...