Skocz do zawartości
Forum

Włókniste zmiany w wyniku USG piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Obustronne zmiany stwardniające włókniste w podścielisku i cechy przerostu gruczołowego. W PP na godz. 2 ognisko LFC 10x5 mm -( tu na moje pytanie radiolog wykonująca powiedziała, że to zwyrodnienie jest i tym się nie martwimy)
Litych zmian guzkowych nie ujawniono.
W obrębie aureoli PL na godzinie 4 w tkance tłuszczowej podskórnej gładkokonturowana zmiana guzkowa, jednorodnie normoechogeniczny z dyskretnym tylnym wzmocnieniem fali 4,4x3,6 mm - torbiel epidoroidalna? - (z powodu właśnie tego guzka poszłam na usg, dr stwierdziła na początku, że nie wie co to jest, a potem ze znakiem zapytania nazwała go torbielą, jednak stwierdziła, że nie jest on w gruczole piersiowym a w tkance tłuszczowej)
W dołach pachowym węzły chłonne z szerokimi zatokami tłuszczowymi, wielkości do 13 mm.
Tarczyca w normie wielkości o dwubarwnym echogramie miąższu- wyraźnie obniżonym w partiach obwodowych - zapalenie.
Zalecenia: kontrola usg raz w roku.

Jeśli chodzi o tarczycy to podobno niefajna - wyszło całkiem przypadkiem jak widać, a czy ten wynik badania piersi rzeczywiście nie jet niepokojący? zastanawia mnie to ognisko, p. dr mówi, ze nie. Badał mnie Dr n. med., specjalista radiodiagnostyki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...