Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne po 40 roku życia


Gość evell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne Cilest, czułam się po nich bardzo dobrze, nie było żadnych skutków ubocznych, jednak z powodu ostatniego zamieszania zostają one wycofane i chciałabym stosować jakieś inne. Mam 45 lat i moje pytanie jest następujące, jakie tabletki byłyby najodpowiedniejsze, czy istnieje może jakiś zamiennik tego leku (cilest)? Jakie tabletki są polecane kobietom po 40?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej dobrać Pani najlepsze tabletki antykoncepcyjne. W tym celu proszę udać się do lekarza ginekologa, który zbierze wywiad oraz Panią zbada. Być może wskazane będzie także wykonanie badań dodatkowych. Zdecydowanie proszę ich jednak nie wykonywać samodzielnie, tak jak zostało zasugerowane powyżej.

Odnośnik do komentarza
Gość miraaaa

Mam 53 lata, pięć lat zażywałam tabletki, nie ukrywam że po nich przytyłam, od poł roku zakładam sobie krążek dopochwowy nuvaring i musze Paniom powiedzieć że schudłam i dobrze się po nim czuje, czasem mnie trochę swędzi pochwa, ale założę na noc probiotyk np. invag i problem znika. Ginekolog zaproponował mi krążek ze względu na kłopoty z sercem. Przy stosunku mąż w ogóle go nie czuje, jestem z niego zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...