Skocz do zawartości
Forum

Hirsutyzm w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

witam. cierpię na hirsutyzm, co jest przyczyną nadmiernego owłosienia w moim przypadku na klatce piersiowej,górnej wardze i brzuchu. wąsik usuwam plastrami więc raczej nie mam z tym problemu, ale obecnie jestem w ósmym miesiącu ciąży. jest lato, wakacje, chciałabym zalożyc bluzkę z dekoltem chociaż w tak upalne dni ale się panicznie tego wstydze!! czy w ciąży mogę użyć depilatora?? na brzuch i klatkę piersiową?? albo jakieś inne metody poza goleniem oczywiście... bo to jeszcze bardziej pogorszy sprawę.... pomóżcie:(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości ocenić Pani hirsutyzmu. Trudno zatem doradzić, jaka metoda usuwania owłosienia byłaby dla Pani najlepsza. Teoretycznie ciąża nie jest przeciwwskazaniem do stosowania depilatora, aczkolwiek może możliwe byłoby zastosowanie mniej inwazyjnej metody. Najlepiej byłoby zatem, gdyby skonsultowała się Pani z kosmetologiem lub dermatologiem, którzy doradzą Pani najlepsze postępowanie.

Odnośnik do komentarza

kupiłam ten depilator, włoski na klatce piersiowej fajnie i sprawnie ida bo traktowalam je kilka razy plastrami więc osłabły. ale te na brzuchu... porazka, straszny ból i niewiele efektów więc dam sobie z brzuchem spokój, przynajmniej na czas ciąży.. na brzuchu sa grube i mocne bo czasami je po prostu goliłam... najgorsza jest okolica pępka, tam jest ich gęsto i są bardzo twarde i grube... a może są jakies kremy osłabiające takie włoski?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...