Skocz do zawartości
Forum

Tycie przy 1600 kcal


Gość Vixx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i 160 cm wzrostu. jeszcze miesiac temu wazylam 41 kg, jedzac zaledwie 1400 kcal dziennie (bez komemtarza, glupota wiem) ale postanowilam zaczac jesc wiecej, by juz nie chudnac. Obliczylam, ze moje dzienne zapotrzebowanie na kcal plasuje sie 1600/1700 kcal. Pewnie dlatego tak malo wyszlo,bo jestem dosc niska, drobna i malo cwicze. Ale moj problem polega na tym, ze zamiast ustabilizowac wage, zaczelam tyc, jedzac czasem nawet troche ponizej tych 1600 kcal. Czy az tak bardzo spowolnilam sobie metabolizm? Co mam teraz zrobic, zaczsc jesc jeszcze wiecej czy pozostac przy 1600? Nie chce tyc, tylko utrzymac swoja wage sprzed miesiaca. Prosze o rady.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoje zapotrzebowanie wynosi:
- przy małej aktywności - 1782, 312 kcal
- przy średniej aktywności 2164,236 kcal
- przy dużej aktywności 2546,16 kcal
Twoja obecna waga jet stanowczo zbyt niska. Twoje BMI wynosi zaledwie 16 co wskazuje na chudzenie.
Zwiększenie kaloryczności posiłków jest bardzo dobrym pomysłem, powinnaś bowiem przytyć. Odpowiednia waga przy Twoim wzroście to co najmniej 49 kg.
Twoje tycie jest spowodowane zwiększeniem kalorii dostarczanych do organizmu, jadłaś mało, Twój metabolizm spowolnił i oto jest tego efekt. Dodatkowo organizm uzupełnia braki, jakie powstały wskutek źle przeprowadzonego odchudzania. Jeżeli chudłaś szybko najprawdopodobniej dopadł Cię również efekt jojo.
Nie martw się jednak, jeżeli zaczniesz jeść więcej i będziesz ćwiczyć regularnie to Twoje ciało będzie dużo lepiej wyglądać. Poprawi się także stan Twojej cery, włosów i paznokci.
Nie polecam Ci tak drastycznego odchudzania, gdyż jest to niebezpieczne dla Twojego rozwoju i zdrowia. W Twoim przypadku najlepszym wyjściem jest zwiększona aktywność fizyczna i zdrowa, dobrze zbilansowana dieta.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedzi. Zapotrzebowanie liczylam w kalkulatorze internetowym. Zapewniam, ze nie wygladam na wychudzona, po prostu na szczupla, no i przytylam troche przez to zwiekszenie kcal. Teraz bardzo sie staram, zeby juz nie chudnac, bo walcze o powrot okresu. Zanikl przy 44 kg, co jest dziwne, bo przed tym calym "odchudzaniem" najwiecej wazylam 48, jedzac slodycze tonami, jedzac duzo, niezdrowo itp. Czy koniecznie musze odzyskac stara wage (48 kg) zeby okres wrocil, czy moze sie to udac przy mniejszej wadze? Biore hormony na wywolanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Szczerze to nawet to 48 jest niską wagą :) To czy aby okres CI wrócił musisz mieć starą wagę to nie wiem. Tu chodzi oto że jak bardzo schudłaś to niejako osłabiłaś organizm i teraz organizm sie broni przed kolejnym osłabieniem. A takim osłabieniem jest okres. Do tego dochodzą zaburzenia hormonów spowodowane szybkim spadkiem wagi. Póki to wszystko się nie unormuje to okres Ci nie wróci

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...