Skocz do zawartości
Forum

Grzybica pochwy a pływanie w morzu


Gość Mallwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak, zwykle leczenie trwa 2 tygodnie, ewentualnie powiedz, ze wjeżdżasz to może przepisze Ci coś w razie gdyby nie przeszło. A na wyjazd zabierz Lactovaginal, probiotyk dopochwowy, ktory szybko odbuduje mikroflore pochwy po leczeniu i zapobiegnie jej nawrotom. Przez 4 tygodnie może byc poza lodówka wiec po kłopocie jeśli chodzi o przechowywanie.

Odnośnik do komentarza

Zobaczysz jak szybko zacznie działać leczenie, ale masz duże szanse, że będziesz mogła popływać. Powstrzymaj się teraz od stosunków z partnerem, bo może dochodzić do podrażnień i leczenie będzie trwało dłużej. Zmniejsz ilość przyswajanych w posiłkach cukrów, noś bawełnianą bieliznę i łykaj probiotyk, bardzo skuteczny i wygodny jest lacibios femina, teraz wspomagająco podczas kuracji i profilaktycznie na wakacjach i po powrocie. Dzięki probiotykowi wzmocnisz naturalną florę pochwy i nie powinnaś mieć problemów z grzybicą. Porozmawiaj jeszcze z ginekologiem o swoim wyjeździe, może jeszcze coś dodatkowo zaleci Ci stosować.

Odnośnik do komentarza
Gość mała ankaa

Miałam podobną sytuacje w tamtym roku. Pod koniec leczenia grzybicy wyjechałam do Egiptu. Globulki i krem przeciwgrzybiczy zakładałam na noc. Rano zakłada lam invag i tampon z takim zabezpieczeniem bez problemu wchodziłam do morza, w basenie się nie kąpałam. Po kąpieli wyciągałam tampon i smarowałam się kremem przeciwgrzybiczym.

Odnośnik do komentarza

Witam,
W ciągu tygodnia infekcja powinna być wyleczona, więc przeciwskazań do pływania w morzu nie ma. Istotne jest, aby partner także poddał się leczeniu. Niezależnie od przyjmowanych leków należy uzupełnić braki bakterii Lactobacillus, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej mikroflory pochwy. Ważne jest również noszenie przewiewnej bawełnianej bielizny, zrezygnowanie ze stosowania tamponów w trakcie miesiączki, stosowanie płynów do higieny intymnej o neutralnym pH lub zawierających kwas mlekowy, unikanie basenów, sauny oraz ograniczenie spożywania cukru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...