Skocz do zawartości
Forum

Tampony a wizyta na basenie


Rekomendowane odpowiedzi

Za trzy dni jadę na basen ... muszę jechać bo już jest zapłacony, ponieważ jadę z wycieczką.Jestem w 100000% pewna, że jutro lub pojutrze dostanę miesiączki.Jest to moja 2 miesiączka także nie wiem jak będzie obfita.Mam tampony o.b. Pro Comfort MINI .. boje się, że na basenie zacznie mi przeciekać lub wypadnie.Jak daleko mam zatem zaaplikować tampon i czy możliwe jest, że zacznie przeciekać?

Odnośnik do komentarza
Gość dwudziestoparolatka

prawidłowo założony tampon nigdy się samodzielnie nie wysunie. Natomiast czy zacznie przeciekać jest zależne od obfitości menstruacji. Proponuję żebyś na czas podróży na basen zaaplikowała sobie tampon a dla pewności i komfortu wymienić go na chwilę przed wejściem do wody.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Jeżeli masz obfite miesiączki to zamiast mini kup większe np pro comfort wtedy na bank nie przeciekniesz. I tak jak pisze dwudziestoparolatka załóż tampon tuż przed wejściem na basen. Co do głębokości włożenia to tak na place, zresztą poczujesz jak będzie zbyt głęboko.

Odnośnik do komentarza

A ja z tamponem nigdy nie weszłabym na basen to po pierwsze. Po drugie skoro to jej początek ( 2 okres w życiu) to przecież nie wie jeszcze jak będzie obfity, a po trzecie z ww. względów nie ma jeszcze praktyki w zakładaniu tamponów, to trudno przecież nie bardzo zużyty tampon wyjąć ( mało śliski) chyba, użyje z tzw. aplikatorem...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja używam tamponów od pierwszej miesiączki. To nie jest trudne. Ja osobiście z aplikatorem nie używałam ale wydaje mi się że po aplikacji tamponu ten plastick sie usuwa... Bo inaczej ciężko i przede wszystkim boleśnie byłoby chodzić

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sobie by miesiączka miała mnie ograniczać, szczególnie że regularnie chodzę na basen i siłownię. Dobrze dobrany tampon niema prawa przeciekać. Zajrzyj sobie na tampony tej firmy https://www.myob.pl/procomfort-night Jeśli boisz się, że Ci przecieknie to wybierz jakiś większy rozmiar, będziesz miała pewność że pozostanie na miejscu i spełni swoje zadanie. Ja używam ob, nigdy nie miałam żadnego problemu, może z wyjątkiem wystającego sznureczka ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...