Skocz do zawartości
Forum

Skąpy okres i ból piersi po odstawieniu antykoncepcji


Gość kobietaa22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kobietaa22

Witam, jestem kobieta w wieku 22 lat. Od października 2010r przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Yaz, żeby obniżyć wydatki na tabletki od października 2011r do października roku 2012r przyjmowałam tabletki stediril 30. Od października 2013 przestałam je przyjmowac ponieważ stwierdzono u mnie łysienie plackowate ( możliwe ze występowało u mnie za niskie spożycie produktów bogatych w cynk- co wiąże się z przyjmowaniem antykoncepcji- czego wcześniej nie wiedziałam), być może z zupełnie innego powodu( może dlatego ze moja mama choruje na łuszczyce, a występowanie chorób z autoagresji może być wspólnie ze sobą powiązane). Po kilku miesiącach od odstawienia tabletek, włosy odrosły i jak na razie ciesze sie ponieważ nie pojawiły sie nowe Poza tym moje cykle menstruacyjne wydłużyły się znacznie ( 32dni, 45dni, ostatnio 53dni) Niepokoją mnie dwie sprawy ostatnie krwawienie przypominało plamienie ( jedna plama na dzień przez dwa dni) , w porównaniu z wcześniejszymi krwawieniami które trwały do 7 dni. Kolejna sprawa jest boląca prawa pierś, która jest nabrzmiała. wyczuwam w niej zgrubienie- jednak nie potrafię określić czy to guzek czy nie( próbowałam nauczyć się badać piersi,ale nie jestem w stanie tego stwierdzić I jeszcze jedna sprwa nie wiem czy to powiazane ale powiem- "sterczy mi sutek". Chciałam wiec zapytać czy powinnam niezwłocznie udać się z tym do lekarza czy mogę poczekać do 12 czerwca( dopiero wtedy jest wolny termin u lekarza na NFZ). Kolejnym pytaniem jest czy ostatnie krwawienie było okresem czy nie ? ( zrobiłam płytkowy test ciążowy - wynik negatywny). Czy powinnam wrócić do antykoccepcji, aby cykl sie skrócił? Czy powinnam wykonac jakies badania?Proszę o rade. Nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...