Skocz do zawartości
Forum

Sauna w ciąży


Gość luccja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Ogólnie mówiąc, ciąża sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do korzystania z sauny. Jakiekolwiek nieprawidłowości, które pojawiają się w ciąży takim przeciwwskazaniem jednak już mogą być. Każda pacjentka przed skorzystaniem z sauny powinna zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który prowadzi ciążę. Prawdą niestety jest, że większość lekarzy nie wyrazi na to zgody ze względu na mocno osadzony pogląd o szkodliwości sauny w ciąży.
Fakty są jednak takie:
- podwyższenie temperatury wewnątrz ciała o co najmniej 2°C może zaszkodzić dziecku, przy czym saunie ogrzewa się przede wszystkim skóra (nawet o kilka stopni), temperatura wewnętrzna wzrasta jedynie o około 0.5-1.5°C.
- w czasie ciąży konieczne jest ograniczenie stresu dla organizmu, jakim może być zimny basen lub lodowaty prysznic po pobycie w gorącej saunie.
- konieczne jest ograniczenie czasu spędzanego w saunie w czasie I trymestru w przypadku kobiet, które korzystały już z sauny.
- przeciwwskazane jest korzystanie z sauny w I trymestrze ciąży przez kobiety, które dotychczas nie korzystały z sauny.

Odnośnik do komentarza
Gość Betty Q

Lepiej zapytac o to lekarza prowadzącego czy zezwala czy nie. Ja bym nie ryzykowała. Poza tym chodząc na saunę pamiętaj o probiotykach, żeby ni złapac jakiejs infekcji. Ja sobie raz coś przyniosłam, później byłam juz mądrzejsza i regularnie stosowałam Lactovaginal.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...