Skocz do zawartości
Forum

Ból podbrzusza, zmęczenie i zwiększony apetyt a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałam poprosić o radę, chociaż zdaję sobie sprawę z tego,że przez internet nikt ciąży nie stwierdzi. Jednak będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Od 4 miesięcy przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne Yasminelle.
W tym cyklu zapomniałam siódmej tabletki z pierwszego tygodnia. Oczywiście po zorientowaniu się przyjęłam zaległą tabletkę, jednak czas zwłoki znacznie przekroczył 12h (+/- 23h opóźnienia).
Ostatnia miesiączka zaczęła się 29.03.2013. Tabletkę pominęłam 08.04, zażyłam ją 09.04. Po zapoznaniu się z ulotką udałam się do lekarza, który mimo wszystko zalecił mi przyjmowanie tabletek do końca opakowania.
Ważną informacją jest fakt,że w tygodniu poprzedzającym zapomnianą tabletkę miały miejsce trzy pełne stosunki - jeden w środę oraz dwa w sobotę.
Od czasu zapomnianej tabletki nie kochałam się z moim partnerem.

Wczoraj rano (ok.14 dni od ostatniego stosunku) zrobiłam test ciążowy na obecność Beta Hcg w moczu (test płytkowy). Wyszedł negatywny.
Wiem,że testy te lepiej wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki (u mnie powinna wystąpić 26-27.04 ), jednak z nerwów nie mogłam już wytrzymać.
Przekopałam cały internet, obsesyjnie wyszukując różne informacje, jednak postanowiłam założyć własny wątek, opisujący konkretną sytuację.
Wiem,że test z krwi dałby mi na tym etapie 100% pewność, jednak perspektywa ciąży w obecnej sytuacji niesamowicie mnie przeraża i paradoksalnie boję się wykonać test z krwi. Oczywiście widzę absurdalność tej sytuacji, ponieważ prędzej czy później (Zapewne w ciągu tego tygodnia) sytuacja się wyjaśni..
Jeśli chodzi o objawy - zdaje siobie sprawę,że mogą być urojone. Jednak od tygodnia odczuwam ból w podbuszu, kłucie jajników, zmęczenie i zwiększony apetyt.

Reasumując: Czy w opisanej przeze mnie sytuacji ryzyko zajścia w ciąże jest duże? Czy test mógł się pomylić i 13/14 dni po stosunku to za wcześnie na wykonanie go?
Wiem,że nikt nie ma szklanej kuli,by wywróżyć mi ciąże, ale będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

szlyszalam o paru wpadkach przy tych tabletkach.. ale jezli zazylas ja w dniu nastepnym to tez powinno byc ok do tego czasu owulacja jest zatrzymana u mnie pisalo na tabletkach ze w przypadku pominiecia tabletki nalezy przyjac 2 tego samego dnia ( z dnia poprzedniego i ta prawidlowa) i dodatkowo zabezpieczac sie przez miesiac.. takie objawy to nie objawy ciazy spokojnie to raczej wynika z chormonow mnie przy braniu tabletek tez czesto bolalo podbrzusze i jajniki przy okresie umieralam z bolu... podsumowujac mysle ze powinnas sie uspokoic bo sama sobie wmawiasz ciaze... poczekaj spokojnie moim zdaniem nie masz sie czego bac co innego gdy by te stosunki mialy miejsce zaraz po zdarzeniu z pominieciem tabletki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...