Skocz do zawartości
Forum

Wzrost a następnie spadek wyniku b-HCG po inseminacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W 11 dniu cyklu miałam robioną inseminację, już dwa razy. Cykle były stymulowane Clostilbegytem i Pregnylem. Zastrzyk podawany był w dzień inseminacji 5000j., potem połowę czyli 2500j. w 15 dniu cyklu i jeszcze raz 2500j. w 19 dniu. Według zaleceń lekarza zrobiłam test beta hcg z krwi w 22 dniu. Wynik 11, 5. Po trzech dniach powtórzyłam badanie. Było już 4,9. Przy drugiej inseminacji schemat był taki sam. W 22 dniu wynik 40,5 a po czterech dniach już tylko 7. Czy te wyniki oznaczają, że doszło do zapłodnienia i były to ciąże biochemiczne, czy też inseminacje się nie udały, a poziom beta hcg był wynikiem Pregnylu? Jak wysoki poziom bety może powodować tak naprawdę Pregnyl? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po zastosowaniu leku Pregnyl (którego składnik to gonadotropina kosmówkowa czyli hCG) przez 10 dni oznaczanie hormonu hCG w surowicy nie jest wiarygodne (wynik może być podwyższony). Dlatego też wynik testu ciążowego może być fałszywie dodatni.
Zamieszczone przez Panią dane wskazują zatem, że inseminacje się nie udały a poziom hCG był wynikiem Pregnylu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...