Skocz do zawartości
Forum

Jak zwalczyć uczucie ciężkich nóg?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, w inny poście pytałam, co spala tłuszcz, w tym chciałabym fachowej odpowiedzi na mój problem - z powodu siedzącej pracy mam lekkie pajączki na nogach, a po całym dniu mam uczucie ciężkości nóg, czasami lekką opuchliznę. Na dodatek ostatnio sporo przytyły mi nogi - jak je wyszczuplić? Chciałabym po pracy wykonywać jakieś ćwiczenia w domu, ale od ćwiczeń raczej kształtują mi się mięśnie w nogach, wcale nie chudną i mam jeszcze większe uczucie ciężkości nóg. Jakie ćwiczenia wykonywać, aby wyszczuplić nogi i poprawić w nich krążenie?

Odnośnik do komentarza

To tak powiem Ci co ja robię, bo tez mam ten sam problem:(
1. Po powrocie z pracy kładę się na plecach i nogi do góry, np na poduszkę i tak z 10 minut sobie leżę ( oczywiście mozesz więcej)
2. W pracy staram się przejść i co jakis czas rozprostować nogi.
3. Unikam ( aczkolwiek kiepsko mi idzie) siedzenia noga na nodzę
4. W czasie kąpieli/ prysznicu na sam koniec robię takie polewanie raz ciepłą raz zimną wodą - to mi najbardziej pomaga.
5. Biorę po za tym diosminę ( im czystrza tym lepsza) i rutinoskorbin bo on wzmacnia naczynia krwionośne :)

Odnośnik do komentarza
Gość wyimaginowany mistrz

Witajcie,
Mam 17 lat. Od 10 lat trenujuę piłkę nożna. Nigdy nie miałem z niczym problemów, jednak od około roku zauważyłem, iż od samego rana mam uczucie "ciężkich nóg" czasami utrzymujące się do wieczora, co bardzo przeszkadza mi w efektywnym treningu.
Moja mama cierpi na tzw. żylaki, wiem, że to jest dziedziczne, więc czy ja też borykam się z tą chorobą ? Czy moja przypadłość jest spowodowana np. niedoborem magnezu itp ?
Bardzo proszę o odpowiedz.
Dziękuję

Odnośnik do komentarza

może być jedno i drugie. Być może takie uczucie jest spowodowane także zmęczeniem, zbyt dużą intensywnością.
Przyjżyj się nogom czy widać tzw pajączki, może żyły Ci bardziej wyszły i są bardziej widoczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...