Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu i ciemne plamienia po antybiotyku a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
spóźnia mi się okres.Ostatnią miesiączkę miałam 3 marca ( początek). Mam cykle po 30-31 dni. Miesiączka trwa 5-7dni. W tym cyklu współżyłam 4 i 21 marca. Zabezpieczaliśmy się jedynie prezerwatywami, ale do niczego nie doszło wewnątrz.Jeszcze w tym czasie miałam zapalenie gruczołu bartholiniego i przyjmowałam antybiotyk dokładnie 11-13. Zazwyczaj mam regularne miesiączki, chociaż zdarzały się miesiące, że mi się spóźniał np tydzień ( przez stres). w międzyczasie miałam lekkie plamienia, tzn po przyjmowaniu antybiotyku to było w czasie 1 dnia. Ale przedwczoraj miałam powtórzoną sytuację- lekkie, brązowe plamienia rano. Potem nic. Dodam, że mam nadżerkę i w ostatnich miesiącach miałam takie ciemniejsze upławy....
Poprzednia miesiączka nie była plamieniem, a nawet napisałabym, że bardzo obfita była w ciągu 2 dni, reszta dni tak normalnie.
Moje pytanie: co w takiej sytuacji zrobić? Stresuje się bardzo brakiem okresu.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

Może masz jakies zaburzenia hormonalne albo jest to reakcja organizmu na chorobę. Być może jest też tak, że masz nadżerkę? Kiedy ostatnio robiłaś cytologię?
Bo skoro się zabezpieczaliście i nic nie wypłyneło to raczej w ciązy nie jesteś

Odnośnik do komentarza

Nadżerkę mam już długi czas - 2 lata temu ginekolog zauważył zmiany, ale do tej pory nic nie zrobiłam w tym kierunku, cytologii również.

Nie wiem jak z hormonami, mam zazwyczaj regularne miesiączki, może +/- 2 dni się spóźniają. Natomiast kiedyś miałam 2 sytuację, gdzie musiałam zasięgnąć po escapelle, ale od ostatniego razu minął rok.
Seks w gumce, zakończenie pieszczotami oralnymi..racjonalnie podchodząc do tego, myślę, że ciąża nie powinna mieć miejsca..

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży rzeczywiście jest znikome. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę natomiast cierpliwie poczekać na miesiączkę. Skoro zdarzały się już tygodniowe opóźnienia, tak może być także i tym razem.
Zdecydowanie sugeruję Pani jednak konsultację u specjalisty ginekologa. Zarówno ze względu na nieregularne miesiączki jak i ze względu na plamienia, które mogą być wynikiem nadżerki lub np. zaburzeń hormonalnych (które mogą być jednocześnie przyczyną nieregularnych cykli). W ramach diagnostyki specjalista ginekolog powinien zebrać dokładny wywiad, zbadać Panią oraz zlecić badania dodatkowe (laboratoryjne i obrazowe). Uzyskane w ten sposób dane pozwolą na postawienie konkretnej diagnozy i wdrożenie leczenia.
Podczas wizyty powinna mieć Pani także wykonaną cytologię! Proszę pamiętać, że jest to niezwykle ważne badanie przesiewowe, które powinno być wykonywane raz w roku!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...